Neden Minipills Türkiyede yok? Ya da varda benmi bilmiyorum?

sPetek soruyor: 3

Arkadaşlar minipills yurtdışında mevcut ve emzirirken de kullanılan bir doğum kontrol hapı fakat Türkiyede yok nedenini bilen varmı? Ya da varda benimmi haberim yok?? Spirale pek sıcak bakmıyorum çünkü konu hk. okuduğum çoğu yorumlarda kayma yaptığı veya acı verdiği vs vs

Normal dğm kntrol haplarınada pek sıcak bakılmıyor emzirildiğinden dolayı... ve 3 aylık iğneler ne kadar sıklıkla kullanılır ve yan etkileri pek hoş gelmedi gözüme...

Siz nasıl yaptınız ve mini pills hakkındaki bilgileriniz...

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


sPetek

Naktu merhaba...

Evet ben 2 aydır cerazette yi kullanmaya başladım. Ve gayette memnunum hiç sorun yok.

Dediğiniz gibi hergün alınan bir ilaç hiç aksatılmadan ancak asklepios arkadaşımıza katılamayacağım bu konuda. Neden derseniz... evet eczanelerde yani Türkiyede bulunuyor ve mevcut fakat çok da ucuz bişi değil yani. Her ay için 27 tl ödüyorum. Diğer dğm kntrl haplarının fiyatları konusunda pek bi fikrim yok fakat bunu annelere lanse etselerdi baya bi para kazanırlardı diye düşünüyorum.

Çok rahat ettim.. eşimle rahatım kafamı yormuyorum.. kanama problemi yok.. Kilo sorunu olmadı bende. Tek "problem" ki eğer buna problem denecekse hergün aynı saatlerde alma sorunu ve tabi işin maddiyat kısmı da var :)


Ayliz

Merhaba Spetek,

Kanama problemi yok demişsiniz, regl kanamalarınız mı sona erdi, yoksa ara kanama sorunu mu yaşamadınız?

Bu arada aralıklsız olarak kaç seneye kadar kullanılabilirmiş?


sPetek

Merhaba ayliz...

Ben bu hapı evvelden 6-7 sene kullanmıştım.. hamile kalmak için de ara vermiştim ve hamile kaldım. Doğurdum, doğumdan nerdeyse 11 ay sonra gene başladım bu hapı bulunca :) 2 aydır kullanıyorum ve şu an regl olmadım henüz... bakalım olurmuyum onu bilemem .. evvelden kullandığımda reglim komple kesilmişti... Hnüz bi kanama sorunu yaşamadım yani.
Cevaplamak için Üye ol