Ek gıdayı sonradan reddetme:(

oylum16 soruyor: 2

Arkadaşlar merhaba. kzım 6 aylık. 15 gün önce geçtik ek gıdaya. ilk başlarda herşey çok iyiydi. şimdilerde ağzını sımsıkı kapatmaya başladı, hatta bu yüzden demir damlasını ve vitaminini bile zor veriyorum. kaka yapamadığı için mi böyle davranıyor diyordum ama takip ettim kaka yaptığı günlerde de aynı sorunu yaşıyoruz. artık çorbaları teklif bile edemiyorum nerdeyse listemizden çıkardık. ne yapmalıyım??

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


cilek

Çok normal panik olma sakın...en az 10 kere deneme yapmak gerekiyor aynı gıda üzerinde.Şöyle birşey deneyebilirsin,belki gıdada değilde kaşıktan dolayı istemiyordur çünkü oda yeni birşey onun için...parmağınla tatdır hatta yiyorsa öyle yedir bir kaç kez. Parmak hem memeyi hatırlatıyor hemde vücut sıcaklığı acısından tercih ediliyor bebeişler tarafından.
Bizde aynı senin durumdayız ama sanırım bu yavaş yavaş gececek:)))

Mutlu Kalın :))


CokBilmis

Ellerinle yedir. Yoğurda parmağını daldır :) İşe yarıyor. Kaşığı kabul ettiği zaman da tahta kaşık öneriyorum. Kızım 23 aylık, obur bir bebek. Hala tahta kaşığı tercih ediyor; özellikle de meyve ve yoğurt yerken... Nedenini bilemiyorum :)Cevaplamak için Üye ol