Okan koleji veli yorumları

anne_merakli soruyor: 10

Merhaba,

Okan Koleji ile ilgili güncel veli yorumlarına ulaşmaya çalışıyorum. Memnun olduğunuz/olmadığınız yönlerini paylaşabilir misiniz? Anaokulu + daha büyük sınıflar için.

Dil eğitimi, öğretmenlerin ilgisi/deneyimi, ödev konusu, özgüven gelişimi vb gibi.

Çok teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Kozzy

Ben de konuyu takipte kalayım. oğlumu Ataşehir kampüsü 1.sınıfa kayıt ettirdim ocak ayında. kuzenımın oglu Tuzla kampüsünde okuyor ve cok cok memnunlar. başka bır okuldan gecıs yapmıştı ve egıtım ogretım anlamında cok gerıde kalmış olduğunu gördüler. kontrolsüz büyümek ıstemeyen ve butık ılerleyen, yarış atı gıbı çocuklar yetıstırmeyen bır okul olduğunu düşünüyorum.


Kozzy

1.sınıf için haftanın 4 günü ödev verildiği ve 1 günün ise boş bırakıldığı söylendi.


anne_merakli

kozzy teşekkürler. Anaokulu için sınıfların 13 kişi civarında olacağını söylediler. İlkokul ve daha üst kademeler için sınıflar kaç kişi, bilginiz var mı? 


nurlutoria

Okan koleji ataşehire ilkokula başlayacak kızım için bilgi almaya gittim.Okulun binası fena değil ama bana eğitim konusuna hakim gibi gelmediler.Haftalık ders programını sordum bilmiyorlar,okulun inşaatı ne zaman tamamen biter dedim yuvarlak cevaplar.Fiyatıda bana yeni açılan bir okul için çok fazla geldi.İnternette birkaç olumsuz veli yorumu okudum iyice soğudum.


anne_merakli

Oğlum bu sene Tuzla Okan Anaokulu'na başladı. Henüz kısa bir süre oldu ama şimdiye kadar çok memnunuz. Sınıf öğretmeni, branş öğretmenleri ve yönetim kadrosunun yaklaşımları, iletişimleri çok iyi, çocukların mutluluğunu görebiliyoruz.firstlight55

okan ana okulundan memnun musunuz ? 


firstlight55

saat kaça kadar cocuklar duruyor. Aksam 18.00 *18.30 'a kadar öğretmen oluyor mu? Sabah başlangıç saati tkaç acaba yardımcı olabilir misiniz? 


Kozzy

Ataşehir kampusu ılkokul ıcın soyleyebılırım, sınıf 20 kısılık zaten 2 ayrı sınıf var 1.sınıf olarak.

biz oğlumuzu 8.30 da okula bırakıyoruz. bazen de 08:00 gibi …. okuma saatı ve ardından kahvaltı oluyor ve  9:05 te ders başlıyor. daha erken de bırakabılıyorsunuz. saat 16:20 de servısler kalkıyor fakat etudler var. oğlum etude kalıyor. cunku o saatte alamıyoruz ve evde karsılayabılecek bırı de yok.

fızıkı koşulları bence cok cok ıyı. okul yonetımı gayet deneyımlı. 

en onemlısı okuldan zor alıyorum oğlumu :) bence herseyden onemlısı de bu. cok severek gıdıyor. blissy

@kozzy okan kolejinde devam ediyor mu oğlunuz, memnun musunuz hala :)

ben internetten baktığım kadarıyla beğendim ama ingilizce eğitimi beni düşündürüyor, saat olarak az geldi ama belki verimlidir bilemiyorum, sizin yorumunuz nedir?

özellikle sosyal etkinlikler (spor sanat vs) ve yabancı dil eğitimine önem veriyorum ben ilkokul için


Doademir

Anneler merhaba, ataşehir kampusu için konuşuyorsunuz ama oğlum 2 senedir Okan Anaokulu Tuzla kampüste. 22 aylık kreşe başlamış ve gittiği kreş lerde maalesef olumsuz deneyimleri olmuştu (sık öğretmen değişikliği, tecrübesiz eğitim kadrosu gibi). Okula giderken ağlıyor ve kendine güvenmiyordu. Bir de üstüne yeni kardeş geliyordu okulların açıldığı hafta. Bu endişelerle gittik görüşmeye. O zaman müdür Aslıhan ebru ulukapı, muhteşem biri kendisi, tüm sorularımızı fazlasıyla cevapladı. Eğitim, fiziki şartlar, yemek listesi VS tüm herşeyi ile gönlümüz çok rahat ikinci senemiz geçiriyoruz. Önümüzdeki sene için oğluma sorduğum da ilkokul, ortaokul, lise hatta üniversite ye okana gideceğini söylüyor. Okukuna koşarak gidiyor. Bu arada çocukların kendi aralarındaki ilişkileri de çok sağlıklı. İlkokul müdürü ile de tanıştık, kendisi de çağdaş, samimi ve yetkin, dünya genelinde eğitim sistemini takip eden, Türkiye deki eğitim sisteminin neresinde durdukları konusunda içtenlikle cevap veren ve yabancı dil eğitimine ağırlık veren biri. Bu klasmandaki okullar arasında Okan a gittiği için oğlumuz da biz de mutluyuz.

Ataşehir kampusu under en az Tuzla kadar iyi olduğunu ümidederim. 

Herkese sevgiler. Cevaplamak için Üye ol