Moldov bakici tecrubeleri

selencem soruyor: 3

Moldov bakici ile calisan varsa tecrubelerini paylasabilir mi? Turki cumhuriyetlerden olanlara gore arti ve eksileri nedir?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


selencem

Moldov bakicisi olan yok galiba...


khan

Moldovlar şöyle oluyor, Türkmenler de böyle gibi bir genelleme yapılamaz bence. Her milletin iyi ve kötü bireyleri oluyor.


Bizim oğlumuza 1-2.5 yaşları arası Moldov bir genç kız baktı. Çocuk bakımı konusunda süperdi, Ilgaz'la çok eğlenirlerdi, o da Ilgaz'la vakit geçirmekten hoşlandığı için mükemmel ikili olmuşlardı. Bizim dikkat ettiğimiz her şeye dikkat etti, insiyatif alması gerektiği tüm anlarda aldı vb. Kısacası biz çok memnunduk.

Moldova'nın bir kısmında Gagavuz Türkleri yaşıyor, bu yüzden gayet iyi Türkçe konuşuyorlar, yani iletişim problemi hiç çekmedik. Ayrıca Ilgaz'la Rusça da konuşuyordu ve Ilgaz iki dil öğreniyordu. Moldova'dan ve Rusya'dan Rusça çocuk kitapları da getirtmiştik, beraber okuyorlardı.

Şubat ayında evleniyor, bizi şahit olarak Moldova'ya davet etti, gidebilecek durumda değiliz ve çok üzülüyoruz. O kadar seviyoruz kendisini yani.

Bence çocuk seven birisi olması ve iletişim problemi olmaması aranacak en büyük özellikler (Türk bakıcılarla da gayet iletişim problemi olabiliyor).


selencem

Khan, cevap icin cok tesekkurler. İlk bakicimiz turktu ve buyuk iletisim sorunu yasadik. İkincisi turkmen ve onu cok seviyoruz. Ailevi problemleri olmasa o da gitmek istemiyor. Dun moldov biriyle anlastim, 1 hafta deneyecegiz. Duyduklarimin aksine sicak kanli ve sevecen gorunuyor. Zaman gosterecek tabi. Sanirim genellemelere kulak asmamak gerek.Cevaplamak için Üye ol