akd kids

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Bona

ben varım..bodrumdaki akd'nin oyun grubuna gidiyor oğlum..


Bona

ingilizce kısmını bilemiyorum, Batu sadece oyun grubuna gidiyor.. genel olarak memnunum..ilgili ve güleryüzlüler..


yasemincemre

merhaba ahtice hanım manisa uncubozkeydeki akd halkla ilişkiler müdüryüm adım yasemin sizinle biraönce iletişime geçmek isteriz .eğitime ve ileirye dönük bilinçli ailelrle çalışmak bizim için çok önemli ..telefonalrımızı bırakıorum size iletişime geçebilirsek karşılıklı güzel bir bilgi alışverişinde bulunabilirz. 0236 233 13 50


yasemincemre

merhaba ahtice hanım manisa uncubozkeydeki akd halkla ilişkiler müdüryüm adım yasemin sizinle biraönce iletişime geçmek isteriz .eğitime ve ileirye dönük bilinçli ailelrle çalışmak bizim için çok önemli ..telefonalrımızı bırakıorum size iletişime geçebilirsek karşılıklı güzel bir bilgi alışverişinde bulunabilirz. 0236 233 13 50hande

bence herşeyin başı öğretmen ve tecrübe. Ben Antalya'dakinden memnun kalmamıştım. herşey muhteşemdi güler yüzlüler vs. ama öğretmenlerin çok genç oluşunu önce avantaj zannettiysemde bizde dezavantaj olmuştu. ingilizce ise Türkler tarafından tamamen Türk aksanıyla veriliyor ama hiç yoktan iyidir dene bilir. bence 1. seçim öğretmen ve tecrübe diyorum. şu anda bir ingiliz kreşine gidiyor oğlum oldukça sade, gösterişten çok uzak biryer, sinema salonu yok, yepyeni oyuncaklarda yok ama oğlumun davranışlarında 1 haftanın içinde bile uçurum fark olmuştu. Hem o mutlu hem de ben:)

oraya giden ve çok memnun olan arkadaşlarımda var. bu sizin ve çocuğunuzun istekleriylede alakalı bir durum tabii, bir de size düşen öğretmen ile


skisac

Merhaba Etiler şubesi ilgimi çekti, 21. aydan itibaren alıyorlarmış, öğretmenlerin genç olmasının ne gibi dezavantajı oluyor?
Birde Etiler şubesine giden yada görüşen oldumu, fiyatlar hangi aralıkta yaklaşım nasıl?
İngiliz kreşi dediğiniz İngiliz Kültür'ün kreşimi oluyor?


hande

tecrübesiz öğretmenler her çocuğun seviyesine göre davranamayı biliyorlar. çocuklarımızda olan bazı olumsuz davranışlar yavaş yavaş kaybolacağına birbirlerine yayılarak artıyor. tırnak yeme, parmak emme, ısırma, tekme atma, tükürme vs... özellikle 3 yaş öncesi biraz kritik bir dönem 1-2 ay bile çocuklar arasında uçurum fark yaratabiliyor bazı konularda. mesela bir grup henüz tuvalet düzenine alışmamış oluyor ve sık sık altına yapıyor veya henüz konuşmaya başlamamış olan çocuklar olabiliyor. tecrübeli öğretmen her birine nasıl yaklaşması gerektiğini ve çocuklar arası iletişimin iyi olmasını sağlaya biliyor. Mesela benim oğlum şubat doğumlu olmasıyla sınıfının en büyüklerindendi ve 2,5 yaşındaydı sınıfında kendisinden 7-8 ay küçük çocuklar vardı ve sınıfta neredeyse tek konuşa bilen benim oğlumdu gayet normal olarak. sınıftaki diğer çocukların tuvalet problemleri direk bize yansıdı ve kabızlık problemi yaşadık sadece o dönemlerde (bunu daha sonra yorumladım) birşeyi almadan önce "alabilirmiyim?" diyen çocuk ısırarak alma çabalarına girişmeye başladı. Can'ı bir üst sınıfaa almak istediler ama ben kendisinden yaşça büyük ve iri çocukların yanında olmasını çok tercih etmedim.

şimdiki kreşimizde de kendisinden 7-8 ay küçük çocuklar var elbette ama denge çok güzel kurulu. Mesela eve tırmalanıp gelebiliyor ama " o daha küçük anne yanlışlıkla yaptı yakında yapmaması gerektiğini o da öğrenecek" diyebiliyor. sınıfta 5 er kişilik gruplar halinde oyun oynuyorlar ve her biri kendi gelişim düzeyine göre etkinlik yapıyorlar yeri geldiğinde. sıflarında 2 ingiliz 1 türk öğretmen var. dolayısıyla çocuklar sıkılmıyorlar ya da yapamadıkları konularda kendilerini kötü hissetmiyorlar. aralarındaki fark ta hızlı bir şekilde yaşları ilerledikçe azalıyor. biz yeni kreşe başadıktan 1 hafta sonra kabızlığımız, ısırarak birşey isteme gibi huyları tamamen yok oldu. İngilizcesi de ciddi oran da ilerledi 6 ay içinde.

bunları tabiiki AKD yi kötülemek için yazmıyorum. oldukça iyi niyetle ve yüksek amaçlar güdülerek kurulmuş bir yer fakat o dönemde henüz yeni oluşu sık öğretmen değişmesi ve bazı öğretmenlerin tecrübesiz oluşuyla bizim yaşadığımız bazı sorunlardı bunlar. ama oğlum o dönemde 2,5 değilde 4 yaşında olsaydı belki oldukça mutlu olacaktık orada ve hala oraya devam edecektik.

şu andaki kreşimiz bir ingiliz vakıf kreşi şanslıyız ki yakınımızda böyle bir yer var. sahipleri de ingiliz ve öğretmenlerin çoğu hiç Türkçe bilmiyor. hepsi profosyonel ve tecrübli öğretmenler. genç öğretmenler ki en genci 28-30 yaşındadır tecrübelilerin yanında yardımcı öğretmen olarak yer alıyorlar. eskiden hergün ağlayarak gittiği kreşe şimdi koşarak ve mutlu gidiyor. o yüzden ki öğretmen seçmek büyük önem kazanıyor.

umarım gönlünüze göre olur herşey AKD güzel bir ortam sonuyor çocuklara nede olsa.


burcu_eymen

ben anaokulu öğretmeniyim. 8 yıllık bir tecrübemvar. etiler şubesnde çalışan iki arkadaşm var ve onlarda çok tecrübeli. sınıflarda iki öğretmen var. biri türk biri ingiliz.sınıflarda türkçe yok denecek kadar az konuşuluyo.


benqki

1eylul 2014 de basladik akd kids ankara batikent subesine ve pesi sira gelisen olaylar bizi oldukca yipratti kisaca anlatmak istiyorum""

Ben bir anneyim ve bir annenin olabileceği kadar tedirgin endişeli sorgulayiciyim, çokta iyi bir gözlemciyim.

ters giden bisiyler vardi, cami acip disari sarkan bir cocuk; bunun ustune camlara kilit takildi dendigi halde ust kattan disari atilan oyuncaklar, herkesin durumu kurtarma cabasinda olup her bireyin olay karsisindaki farkli savunma durumu!!! Görüşmelerimizde tam gun ingilizce egitim die sectik bu kresi ve 2. Haftaya kadar tam gun die bildigimiz cift dilli egitim kayittan sonra 1 saate indirildi ve herkes boyle biliyor siz yanlis anlsmissiniz denildi nasil yanlis anlatin kistaslarim vardi kres ararken yoksa nie tercih edeyim ? Cocuk alisti artik bizi bagladilar dusuncesinde idiler. hatta programda yabancı dil 1 saat bile değil yarim saat kisacasi kandırıldık. 5 ogun yemek denilip 2. Hafta 4 dusmesi 3. Hafta programda 3defaya indirilmesi bir diğer can sıkıcı durum kartlar açık oynanmiyor dikkatli olan velileri hesaba katmamislar belliki. ogretmen eksiginin tamamlanmamasi, doldurulmak icin doldurulmus anne bilgilendirme formlari, hic bir etkinlik yapilmayip sadece oyun oynanmasi ve grupta olmamasi gereken 24 ay alti akraba çocukları v.s

hatları olmayan esnek yapilasma hepsi bir araya gelince beni huzursuz etmeye başladı.

sürekli Kurucular ve psikolog sorumlu mudur ile diolog halinde sıkıntılarımi dile getiriyordum. Surekli bir ikna cabasi ve surekli ertelenen eksiklikler su bugun die Ötelenen güvenlik ekipman ve öğretmen eksiği:÷(( kamera yok kapiya parmak okuyucu koymuşlar çocuklar sınıfta iken bile içeri alınmadik hiçbi şekilde çocukları izleme şansı yok kime ne emanet ettik bilgi yok ogretmen zaten hiç bahsetmeye gerek yok değişik biri birazdan bu yorumumun nedenini anlayacaksınız. Daha bisuru hadise havalandirma yok yangin merdiveni yok dil okulunda dil ogretmeni yok öğretmen hakkında bilgi istiyorum deneyimi 12 yil dediler ogretmen 8. Yilim dedi, organik denilen gidalarda bile kendi iclerinde biri halden aliyoruz derken digeri temmelide bahcemizden diyerek komiklestiler. Velhasil içeri sokmama sebepleri salı günü ani bir hamleyle Yatakhaneye çıkmam ile ortaya çıktı engellemeler beni engelleyemedi.

daha önce 0-24 ayin odası olarak gösterilen çatı katındaki eğimli oda çocuk Yatakhanesi olmuş

(18 aylık çocuğu 2 yas grubuna ekleyince orası boş kaldi) neyse 15 civarı yatak vardı burda ama benim oğlumun ki yoktu !!

dorugun yatağı nerde deyince sorumlu mudur öğretmeni toplamıstir dedi. niye toplasinki dedim salı günü? biraz sert çıkınca ogretmeni ne soralım dedi; aşağı indik öğretmen kemkum biz diğer tarafta uyuyoruz die beni oylamaya çalışsada orayada bakmak istiyorum diyerek çıktığım yer kurucu odası die gösterilen masalarin bir yığın kablonun kamera kayıt cihazının olduğu fazla eşya ve malzemeleri depoladiklari 20m2 lik yüksekliği çatı olduğu için eğimli bir alan içinde ikinci küçük çatının olduğu eni sadece bir kampet Sığacak kadar derinliği 8 tane kampeti anca almış yükseklik ise 5 yaşındaki bir çocuğun boyu kadar olan tünel tarzı bir alanda sıralanmış yataklarin arasındaydı oğlumun nevresim takımı âleni bi şekilde belliydi orda yatirildigi; neden burda yatagi die sordugumda büyükler ses yapıyor o yüzden küçükleri buraya taşıdık dedi. Neden büyükler değildi? 3-4-5-6 yas grubu gidip evde anlatır die miydi? 2 yas anlatamaz ama değilmi ? planladıkları gbi olmadı gerisi ise giderek Çirkinlesen bir konuşma ile dewam etti kurucu ortaklarından taliha hnm ile. son nokta ise kurucu tarafından memnun olmayıp çocuğunu burdan alan veliler olduğu gibi bizimde yolladığımiz veliler var şeklinde oldu. ( ertesi gün konuşmaya şahit olan bir velinin ikaz etmesi ile bana telefonla donus yapan kurucu durumu toparlamaya çalışsada bu seferde bakın sizi arayıp bu konuşmayı yapmak zorunda değilim gibi bir cümle kurarak özrü Kabahatinden də beter dedirtiyor.

kazanmak adına hiçbir eylemleri olmadı cuma gunu sözleşmemi almaya gittigimde dorugun kıyafet ve nevresim takimini bir poşete koyup kapı girişine indirmislerdi çok ayıptı bu ve benden 17 gunluk ücret talep ettiler bu süreç boyunca çocuğuma eğitim verilmediğini sadece karnını doyurduklari için yemek ücreti ödeyeceğimi söyledim ve benim zararımi kim tazmin edecek vakit kaybettim şimdi yeni bir kres ariycam onu yeni biyere alistiricam ve yatirildigi mezar gibi bi yerde bozulan psikolojisi ve ben onun yatağının orda gördükten sonraki yaşadığım tramvanin bedeli kesinlikle maddiyata karşılanamiyacak türden. Ve ben bunu yapan öğretmenin eğitime ihtiyacı var iken o küçük çocuklara yanlış örnek olmasını çocukların psikolojik sorunlarını çözmesi gerekirken onayladığı bu karar ile kendisine destek verilmesini düşündüğüm kurum psikologunu olaydan haberimiz yok bize sormadan yataklari oraya yerlestirmisler diyerek topu personeline atan sorumsuz kurum kurucularının ; tarafınızdan ikaz edilmesini ve gerekli yaptırımların yapılmasını yasadigimiz kötü deneyim sonucunda ise bizden gerçek anlamda Özür dilenmesini istiyorum saygilar

Bengü Çelik Oğuz


Cevaplamak için Üye ol