Bebek bezi ve bakım ürünleri

fkry37 soruyor: 10

bebeğim için bez konusunda karar veremedim .hangi marka daha iyi sağlıklı .yenidoğanlar için molfixin göbek oyuntulu olanları varmış göbek kanamasın diye kullanışlı mı bugün aldım ama açıp baktığımda çok basit geldi sanki kalitesiz gibi acaba ben mi bilmediğimden öyle düşündüm.yardımcı olursanız sevinirim. birde bebek bakım ürünleri(şampuan,sabun,pişik kremi,yağı,losyonu v.b) gibi ürünlerde tercihiniz neler sebamed nasıl

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


gulenozel

4 numarasina kadar prima premium care tavsiye ederim, 4 numaradan sonra bez korkunc kokmaya basladi o ayri.. Gobek bagina o kadar takilmayin zaten 1 haftada dusuyor ve siz bezi kivirarak bagliyorsunuz. Sivi kaka emisi primanin iyi, ancak bem 4 numara ile beraber huggies golda gectim.

Hamileyken tobb edu hastanesinin egitimlerine katilmistim orda mustela onerdiler bakim urunu olarak ancak anneme hediye olarak set gelmisti johnson's ben onlari kullandim memnun da kaldim o donemde. Su ada ise evde Nivea, johnson, Body Shop, Avon, Dalin.. Ne marka ararsaniz var ozellikle banuo keyfimiz cok uzun suruyor:))


sedaozkan

Prima premium care öneririm.


dilammm

premium care den çok memnun kaldık fakat 4 ten sonra ben de değiştirdim prima aktif bebeğe geçtik memnunum yine. Bakım ürünlerinin hepsini sebamed almıştım, hiç pişman olmadım. Ancak farklı markaların organik ürünleri de olabilir ilk aylarda. Şuan olsa öyle yapardım heralde, sebamed e alışınca da vazgeçemiyorum gayet memnunum.


ketrin

Bez olarak Prima öneririm. Ancak bir dönem Huggies organik pamukluda kullandım. Ama Prima daha yumuşak bence. Şampuan krem, losyon vs olarak mutlaka Sebamed tavsiye ederim. Kimyasal içermemesi tercih etmen ilk sebep bence. ben çok memnunun


nnunnis

bez olarak prima  kullanıyorum hala bebek bakım ürünlerinde ise sebamed çok iyi tavsiye ederim.Sağlıcakla alın kucağınıza bebeğinizi.CokBilmis

Neler kullandığımı yazmayayım da ikincide tercihim ne olacak yazayım:

İkinci bebeğimde kesinlikle kumaş bez kullanacağım. Gözümde büyütmüştüm, şimdi pişmanım. Dar zamanlarda kullanmak içinse hangi bez olurs aolsun fark etmez. Yok göbek oyuntulu, yok pamuk kaplamalı filan hepsi hikaye, sadece satışı arttırma tekniği, başka da bir şey değil.

Sabun ve şampuan ise kullanmamaya kararlıyım. Yenidoğanın su ile temizlenmesi yeterliymiş. Çocukları sabunlayıp, şampuanlayıp egzamaya boğuyoruz. Doğar doğmaz kimyasal sokuyoruz vücutlarına. Sonra da "Vay efendim çocukların hepsi alerjik bünyeli" oluveriyor biden bire.

EN son aşamada sabun kullanacağm zaman ise şu anda evde de kulandığımız keçi sütlü, ballı filan sabun cevizi sabunu kullanacağım.

Kumaş bebek bezlerinde pişik kremine hiç ihtiyaç yok. Normal bezlerde pişik olursa da pişik kremi kullanmayacağım. Pişik kremi dedikleri şey içine fazladan çinko katılmış kalın krem. Krem kalın olunca poponun iki yarısının birbirine değmesini engelliyor, pişik de aslında kendi kendine iyileşiyor, hepsi bu. Onlar da hikaye yani. Hangisini kullanırsanız kullanın, hepsinin mantığı aynı, biri ötekinden iyi değil. Normal bir krem de aynı işi görür aslında. Hatta sulandırılmış nişasta da aynı işi görür.

Yağ veya losyon da aslında bizim koku duygumuza hitap ediyor. Bebeğe sorsanız aslında annesinin ter kokusunu tercih eder. Ayrıca çocuğu fazla kremleyip yağlamak da cilt yapısını bozup, egzamayı tetikliyormuş. Mutlaka yağlamam gereken durumlarda ise doğal bitki yağları kullanacağım. Badem yağıdır, asidi alınmış zeytinyağıdır vs vs.

Benim tecrübelerimden elde ettiğim sonuçlar bunlar oldu :)


neretva

Primayı kıvırın gitsin.

Ben kumaş bez kullanıyorum, çok memnunum.

Sebamed iyi. Ama yenidoğana sabuna gerek yok bence de. Şampuanı da her gün yapmayın. Haftada 1 veya 2 kereye alıştırmaya çalışın.

En güzel krem: az asitli zeytinyağ alınır, içine bir dilim ekmek atılır çok az ısıtılır, ekmeğin rengi dönmeye başlayınca hemen altı kapatılır, yağ bir kavanoza konur. Asidi böylece gitmiş olan zeytinyağ bebeğe sürülür, teninin yağı hüüp diye çekişi şaşkınlıkla izlenir.


dtkeremm

ben de hastane çıkışı için prima premium care almıştım ama bezin acayip bir kokusu vardı.bir daha almadım.prima pampers kullanıyoruz parfüm kokusu dışında gayet memnunum.http://www.nurturia.com.tr/questions/2a0ec0d6-cf60-4a80-a3b6-a09b01076c61/1/bebek-bezi-prima-premium-caredeki-koku
şampuan ve banyo köpüğü olarak chicco nun ürünlerini kullanıyoruz.yağ olarak asidi çıkarılmış zeytinyağı kullanıyoruz.helensparta

doğal olan en iyidir ama illa kullanıcam dersen sebamed iyi.. bez konusu ise bebeğin karar vereceği bir konu :)) yani bazı bebeğe prima iyi gelir bazısına canbebe benim bir arkadaşım ne denediyse olmadı ve kumaş bez kullandı çocuğun bünye kabul etmedi egzama oldu.. yani bu bebeğin bünyesine göre değişen bişy..


Peerren

Biz ilk  prima premium care ile başladık poposu yara olunca normal mavi paketli prima kullandık. Çok uzun bir süre krem, yağ, vb birşey kullanmadık. Haftada belki bir kez şampuan. Ama tüm kozmetik ürünlerini sebamed marka almıştık. Popo pişik yada nemlendirici olarak saf zeytinyağı kullandık. Cevaplamak için Üye ol