Kesik oksuruk , burun akintisi

denizkiz soruyor: 2

kizim besinci ayinda bugun kesik kesik oksurmeye baskadi hafif burun akintisida var gibi gecede tukurugunden tikanarak kalkti bikackez . Doktorumuzu aradim ama acmadi neler yapabilirim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Sucigdem

Bizim bebek 2 aylık, birinci gün hafif bir burun akıntısıyla başladı,ikinci gün şırıl şırıl bir burun akıntısı üçüncü gün kesik kesik öksürük dördüncü gün sonunda acilde bulduk kendimizi.

Her gün günde altı kere bebeğimizin burnuna serum fizyolojik yaptık, yine de olmadı maalesef bebeğimiz viral bir enfeksiyon kapmış dediler
Neredeyse 5-6 doktor gördü çocuk hastanesinde, hepsi birbirinden farklı şeyler söylüyor. Kıdemli bir klinik şefi doktoruyla görüşmemizde akut bronşiolit başlangıcı dedi, başladık antibiyotik ve nebulizator kullanmaya.
Şu anda salgın var , bebeğinizi hastaneye götürün desem oradaki ortamdan da virüs kapabilir çocuk, evde bekleyin iyileşin desem belkide akıntı artıp enfeksiyon bizim gibi göğse iki günde de inebilir.

Doktorlarda ikiye bölünmüş birçoğu nefes açıcı yöntemlerle viral enfeksiyonları takip edin birkaç haftaya tam iyileşir diyor, bir başkası amaan dikkat bebekler çok hassas, hiç vakit kaybetmeyin mümkünse hastanede istirahat diyorlar.

Olan bize oluyor sanırım bu gidişle paranyok bir hale geldik yakında antidepresan kullanmaya başlarız sanırım :-)


FERHATCAN

ayva yaprağı öksürüğe iyi geliyor benım de bebeğimde oldu 3 hafta önce ıhlamurunun içine bir tane ayva yaprağı koyup 2 dk kadar kaynatıp içirdim. 

bi forumda okumuştum her sabah bir çay kaşığından az saf zeytinyağı içirin diye öneri vardı onu da yaptım çok şükür gecmıstı sorunumuz
ama yınede tercıh sızın Cevaplamak için Üye ol