bebeğime kilo aldıramıyorum

sevda1 soruyor: 7

bebeğim 10 aylık son kontrolde 1,5 aydır hiç kilo almadığını farkettik,8 kilo 300 gr.anne sütünü ilk 6 aydan sonra bıraktı ve şimdi devam sütü ve ek gıda kullanıyoruz.hemşiremiz bu aylarda kilo alımının zaten yavaşladığını söyledi ama genede içim rahat değil.bu arada çok hareketli bir çocuk.10 ay ve üzeri çocuğu olanlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


CiciAnne

Sağlığı yerindeyse kiloya takılmayın. Kilo sağlık değil sağlıksızlık belirtisi zira...


kiti

benim ki de 17 aylık hala 10 kg, sağlığı yerinde keyfi yerinde..


ritalar

sağlığı ve keyfi yerinde olduktan sonra hiç 1 şeyi takmayın. gereksiz yüklemelerden de kaçının bence. gıda arttırımına gitmek bünyesine zarar bile verebilir. yoksa basarsınız karbonhidratı alır kiloları gani gani..


nurgul_efe

benim oğlumunda 10.aydan sonra kilo alımı durmuştu.neredeyse 5 ay hiç kilo almadı.ama hala annesi sütü alıyodu.yemeside gayet iyiydi. doktorumuzda endişe edilcek bişe olmadığını sölüyodu ama benimde sizin gibi içim hiç rahat değildi. 15. aydan sonra anne sütünü bıraktırdım yavaş yavaş almaya başladı. endişelenmeyin hareketinden kaynaklanıor dedi doktor muhtemelen aldığı besin kaloriye dönüşmeden enerjiye gidiyor dedi. siiznkide düzelecektir. normal beslemeye devam edin bence ekstra versenizde sonucu çok değiştirmiyor:)


rabisceren

benim kızım 19 aylık 10kilo 300gr bizim kilo almamızda durmuş durumda ama sağlığımız yerinde dert etmeyin...


sevda1

cvp veren tüm arkadaşlara teşekkürler,aynı şeyleri doktorumuzda söyledi ama sizden de duyunca içim rahatladı sağolun


sultanp

benim de bebeğim 11 aylık.8250 kilosu.canım çok sıkkın yediremiyorum da.napıcam şaşırdım :((((Cevaplamak için Üye ol