kızımda davranış bozukluğumu yoksa bir alışkanlıkmı,yardım!

gulkiz soruyor: 4

Merhaba arkadaşlar, 2,5 yaşındaki kızımın küçüklüğünden beri yaptığı bir hareketi beni çok üzüyor, yere yüz üstü yatıp kendini gererek ve beraberindede burnundan nefes vererek yaptığı bir hareket var ve bu hareketi sürekli yapıyor. Gittiğim çocuk dr. sorduğumda alışkanlık yaptığını,çocukların küçük yaşlarda mastürbasyonu keşfettiğini falan söylüyorlar. Bu davranışından çok rahatsız oluyorum misafirliğe gittiğimiz zaman yada bize misafir geldiğinde ortaya yatıyor ve kimseyi umursamadan yapıyor, dikkatini dağıtmaya çalışıyorum olmuyor kucağıma alarak ancak bıraktırıyorum.Sizce  ne yapabilirim neden böyle yapıyor olabilir deneyimi olan arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum.yüyümeden öncede oturarak poposunu sürtüyordu. acaba belindemn kaynaklanan bir şey mi var diyorum fakat fiziksel olarak her şeyi normal ama uykuya dalarken falan belini ovduruyor.yada cinsel yerinde kaşıntıdanmı bilemiyorum lütfen bu konuda fikriniz varsa bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


selencem

Bir psikoloğa danışsanız? Ama bence, siz rahatsız olduğıunuzu belli ediyorsanız dikkat çekmek için yapıyor olabilir.


gulkiz

Evet bir kaç kişide psikoloğa götürmemi söyledi. Ben başlarda ilgilenmiyordum ama büyüdükçe ve sık yapmaya başladıkça niye böyle yapıyorsun tarzında değilde "yere yatman beni üzüyor" gibi  sözlerle yaklaşıyorum. "tamam anne daha yatmam diyor" bir bakıyorum yerde aslında bende farketmiyormuş gibi davranmak istiyorum ama bazende çok etkileniyorum. tek çare sanırım psikolog. 


hande

eğer masturbasyon yapıyorsa ki oldukça normal ve olabilir de, duyduğum kadarıyla hiç tepki vermemek ve o sırada dikkatini başka yere çekmek gibi şeyler öneriyorlar. çünkü genelde o hareket hoşlarına gidiyor ve o sırada canı sıkılmışsa veya kendini yanlız hissediyorsa yapabiliyor diye biliyorum ama yinede rahatsız edici boyuttaysa belki bir pedagogdan yardım almak en iyisi. Aslinda erkek çocuklarıda sürekli pipileriyle oynarlar ama kimse onlara takılmaz nedense??? bu da gelişimlerinin doğal bir parçası diye düşünüyorum.


opposition

benim oğullarımdan biri de neredeyse 1 yıldır yapıyor aynı sizin söylediğiniz gibi, ben de idrar yollarında bir sıkıntı mı var diye gitmiştim dr a koşa koşa ve bana gülüp mastürbasyon yapıyor, bazı çocuklar bunu çok erken keşfediyor demişti. ayrıca genelde uykusu varsa yapıyor bunu, bazen uykuya dalabiliyor bu şekilde ve çok efor sarfediyor, ter içinde kalıyor. ben müdahale etmiyorum pek, geçer sanırım büyüyünce.

diğeri daha yeni yeni başladı, onun tekniği koltuğun kenarına sürtmek şeklinde.

 Cevaplamak için Üye ol