sol göğsüme n'olur bir yardım

kelebek soruyor: 4

merhaba anneler... benim son 1 haftadır sol göğsüme neredeyse yok denecek kadar az süt gelmeye başladı...30 ml kadar anca hem de 3 saatte bir...ama sağ göğsüm eski performansına devam ediyor...her ikisini de sağıp boşaltıyorum, sıcak duş uyguluyorum...yok gene de yok...ne yapacağımı bilen var mı...çok üzgünüm...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yasemin_ekin

benim de tam tersi, çaresini bilen varsa bana da çok yardımcı olacak.Hos ben 8. aydayım ve kelebek'ten daha az pompaliyorum. Acaba psikolojik mi? Dikkat ettiğim sey, kızım emerse daha çok geliyor da pompa ile cok cok az.

Bir de bakıcımın kulakları çınlasın, süt yok demeyecekmişiz, "otlamaya gitti" diyecekmişiz.


kelebek

Offf o zaman benimkisi çok uzun süredir otlamakta ama:))


yasemin_ekin

Kelebek, ben ne zaman mutlu olduğum birşey yapsam sütüm artardı. Soyle ki ben universitede ders veriyorum; sevdiğim bir ders ve sevdiğim bir sınıftan sonra allah sütüm bir bol gelirdi, sanki 4 saat ders anlatıp yorulmamışım. o zaman anladım ki bu iş tamamen duygusal. Olmuyo dedikçe de olmuyo mübarek. Pozitif pozitif dolaşmak lazım etrafta.

Su içmeyi de ihmal etmiyorsun di mi? en çok o etkiliyor. Benim sütümü bir de roka arttırıyordu. Artık roka mı, rokayı yerken duyduğum zevk mi sütü arttırıyordu onu da bilmeyeceğim Çok karışık mevzu şu süt mevzusu.

ama asıl mesaj su, başka sorularda da tartışmıştık. Olduğu kadar. Yoksa da çaresiz değiliz. Süt süt diye takıntılı olmamak lazım.


Damla

Sol güçlenene kadar, bebeğiniz açken hep önce solu vermeyi de deneyebilirsiniz. Sağı emdikten sonra tekrar solu verir, sonra da süt gelmese bile bir süre daha sağmaya devam edebilirsiniz. Zaten bir farklılık olursa 3-4 günden sonra hissedersiniz. Siz ikisini birden sağdığınız için bebeğiniz zaten daha bol süt olan sağı daha kuvvetli emip, solla uğraşmıyor olabilir.Cevaplamak için Üye ol