Diş kabızlık yapar mı?

gesnur soruyor: 3

haftasonu kabus gibiydi.

kızım 3 gün kaka yapmadı. aslında evveliyatı var bunun. poposunda fissür var, çocuk cerrahisine gittik,

kakayı sıvı tutmamız lazım ki düzelsin dedi, kremler verdi, ılık oturma banyosu, duphalac şurup vs.

herşey yolunda giderken, 3 günlük bir kabızlık başladı. duphalacı 10ccye kadar çıkardık banamısın demedi, kayısı erik, zeytinyağı neler neler yaptık. koca adama versek ishal olurdu ama bana mısın demedi. yavrum iki pazar gün devamlı ıkındı ağladı ıkındı ağladı, en sonunda lavman yaptık, taş gibi (abartmıyorum) tam da taş gibi koca insan  kakası gibi 3 parça simsiyah kaka yaptı. çok şükür dünden beri rahatladı, tabi düzelmeye başlayan fissürü tekrar başgösterdi ıkınmaktan tekrar çatladı poposu.

bu sabah baktımki 5. dişi patlamış.dişten miydi acaba diyorum şimdi. lavman yapmasa mıydım? var mı diş sebebiyle bunu yaşayan?

(amma ayrıntılı kaka macerası anlatmışım, midenizden özürdilerim:)))

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


mantarsote

Cok gecmis olsun canım. Bizim daha 3. Disimiz yeni göründü ne zaman bitecek bu diş mevzusu merak ediyorum. Bizimki bazen ishal bazen kabız uykusuz iştahsız hepsi mi dişten bi bilsem


gazelra

merhaba bizim bebişin de var kabızlık problemi şu ara.bana da annem demişti bazı bebekler diş çıkarırken kabız olabiliyor diye.diş çıkarmayla dönemiyle ilgili tek sorun bu su aralar.duphalac verdi doktor.bir de dedi ki önemli olan kakanın kıvamı.sertse hergün yapsa bile kabızdır diye.ben o şurubu 3 kere verdim.çok vermek istemiyorum.balkabağı haslayıp ezerek verdim.oldukça lifli bir meyve.hurma,kayısı falan da veriyorum,hergün yoğurt yer.2 gündür düzeldi.umarım sizinki de geçer.


crocus

Merhaba,


Aynı sorun kızımda yaşadık.Diş çıkarırken kabız oldu,kakasını yapamadı.Bu bir kısır döngüye dönüştü.kaka yapmak biz de en büyük sorun oldu.Acı çektikçe yapamadı, Popoda fissür oluştu.Kaka yapamama döngüsünü unutması için yaklaşık 5 ay ilaçla tedavi oldu.Böylece kaka yaparken ki acıyı unuttu,ve kaka tutma gibi bir sorun kalmadı.Neyse ki bitti,o rahat ve tabii biz de:)Cevaplamak için Üye ol