Peygamber Sünnetli Ameliyatı

NooB soruyor: 10


Bu soruyu cevapla


339 Cevap


dibetu

 bizimde aynı şekilde  bende cevaplarınızı merakla bekliyorum  tşk...


sule_bilge

yegenim,3e gidiyor,ameliyat filan olmadı,sorun yok


Ozlem_Can

Merhaba Özge,

Biz de Can'ı 9 aylıkken sünnet ettirmek için dr.a gittik. Ameliyata aldılar ve ortasında beni çağırdılar ve hipospadiası olduğunu söyledir. Çocuk narkoz almıştı işleme başlanmıştı vs derken sünnet yarıda kesildi.

Tabii çok strestli ve gergin günlerdi. Çok araştırdık birkaç dr.la konuştuk ve sonunda ameliyat ettirmeye karar verdik. Sonrasında olası sorunların neler olabileceğini okumuşsundur zaten. Ben olay ağırlıklı psikolojik mi yoksa fiziksel etkileri de var mı hala tam çözemedim. 

Sonuç olarak 10 aylıkken ameliyat ettirdik. Beraberinde sünnet de oldu. Ameliyat tahminimden daha kısa sürdü ve kolay oldu. Sonrasında da 1 gün çok keyifsizdi ama 1 haftada toparladı. Bizde tüp takmaları gerekmemişti ama tüp takılırsa süreç nasıl oluyor bilemiyorum. Bu aralar kontrole gitmemiz gerekiyor ama biraz geciktirdik.

Bu konular çok hassas olduğu için karar sizin ama bence eğer kararınız ameliyat yönündeyse hiç zaman kaybetmeyin. 6-18 ay arası en uygun zaman diyorlar. Ama bence aklı ermeden ve fazla hareketlenmeden yapılması çok önemli. Biz birkaç ay geciktirseydik çok hareketlenmiş olacaktı ve daha zor olurdu diye düşünüyorum. (O zaman bile ameliyat sonrası birkaç saat içinde emeklerken sargısı çıktı.) Bir de ben eğer olacaksa olsun bitsin aklımızdan çıksın diye düşünmüştüm. Çünkü başka hiçbirşey düşünemiyorsun. İnsan deliye dönüyor. Çok çok geçmiş olsun ve çok kolay gelsin. Siz kararlı ve metanetli olmaya çalışın. 


NooB

Merhaba Özlem,
Tam da merak ettiklerimi yazmışsın. Hatta bunu atlatan, hem de tahmininden daha kolay atlatan biri olunca biraz rahatladım :)
Acaba hangi doktor ve hastane seçiminizi öğrenebilir miyim? Buradan isim verilmesi doğru değilse özel mailinden de yazışabiliriz? 
Bizim konuştuğumuz 3 doktor da farklı şeyler söyledi. Tam son görüştüğümüze ameliyat olalım dedik ki, uzaktan bir arkadaşımın bu tür bir vakadan dolayı doktora ve hastaneye yanlış müdahale nedeniyle dava açtığını öğrendik. Bizde film gene koptu:)
Şimdiden Teşekkürler,

Sevgili Sul-bil tabi duruma/çocuğa göre en iyi/doğru kararı kendi ailesi verecektir. Bizim Pedagogumuz büyürken sıkıntı yaşamaması için bunu yaptırmamızı tavsiye etti. 

Dibetu şimdiden sana da geçmiş olsun.

keops

selam herkese,Benimde 16 aylık bir oğlum var ve şubat ayında ilk hipospadias ameliyatını oldu.Evet ilk diyorum çünkü bizimki ileri derecede bir Hipospadias olduğu için eğrilik vs.. birkerede hepsini düzeltmenin tam olarak başarı sağlayamayabileceğini ve fistür denen olayn yani kapanan deliğin tekrar sızdırma yaparak başka bir ameliyata gerek duyulmaması açısından doktorumuz 2 ameliyatta ayrı ayrı her sorunun aşama aşama düzeltilmesinin daha doğru olacağına karar verdi.Bizde Şubat ayında oğlumuzun ilk ameliyatını atlattık çok şükür.eğrilik düzeltildi ve sünneti tamamlandı.2 hafta sonra 2.ameliyatını olacak oğlum deliği ucuna taşınacak.Umarım bu son olur çünkü bizler anne ve babası olarak çok üzülüyrz çaresizlik kadar kötü bişe yok.Ameliyathanenin kapısında onu elinizle teslim etmek çok acı verici.Sonuçta bu onun iyiliği için ama çok zor.2 hafta sonraki ameliyat için hepinizin dualarını bekliyrm.Çok korkuyrm.Umarım ameliyat sonrası oğlum normal çocuklar gibi işer evin heryerine işeticem yeterki işesin.Ömrünün sonuna kadar birdaha bu konud sorun yaşamaz umarım..Ozlem_Can

Sana da çok geçmiş olsun keops. Özge bu arada siz ne yaptınız?


keops

sağol özlem can..özge yazdığım yzıyı okuyup istediğini sorabilirsin...


NooB

Merhaba,acikcasi biz hala dogru doktoru bulmakla ugrasiyoruz;)Oglumda hemofili de ciktigi icin Cerrahpasa bizim icin en iyi secenek olarak gorunuyor, bir universite hastanesi olarak. Burada Cocuk Cerrahinin altinda kurulan uroloji'den bir doktor aradik, bulduk, cuma gorusecegiz umuyorum ki. Ozlem'in doktoru Ankara'dan, bu nedenle onu dusunemedim. Sevgili Keops size de buyuk gecmis olsun. Siz nerede hangi doktorla operasyon gecirdiniz/ gecireceksiniz? Tesekkurler,keops

noob öncelikle sağol.ben gatada doğum yaptım erken doğumda özel hastaneye yetişecek vaktim bile olmadı neredeyse doğumu arabada yapacaktım benim özel doktorumda gatanında doktoruydu ve sabahın erken saati olduğundan seçeneksiz gatada doğum yaptım.doğum gerçekleşince bebeğimi kenara alıp muayne edilirken anlaşıldı bir terslik olduğu hemen çocuk üroloğu hemde normal ürolog olan gatanın doktoru çağrıldı doğumhaneye .Hem doğum yaptıran doktorumun hemde çevreden edindiğim bilgilere hemde bu gelen çocuk üroloğunun kendine güvenmesi ve bu ameliyatı daha önce çok fazla yapmasından dolayı ameliyat zamanına kadar hep bu doktora getirdik onunla hareket ettik.Gerçektende çok iyi bir doktor.Eğer istersen sana numarasını adresini veririm bir gösterirsin.Bizim ilk ameliyat kendi ekibi ve hastaneye olan güveni sebebiyle Özel Göztepe Şafak Hastanesinde oldu..si de inşallah 2 hafta sonra 22 mayısta orada olacak.Doktoruma çok güveniyrm.Ne sormak istersen sor bildiğim ne varsa anlatırım.SAen İstanbuldamısın?


NooB

Merhaba Keops,


Evet İstanbul'dayiz:)
Çok sorum olacak, çok. Özlem ve sen benim mentorum olacaksınız/oldunuz ki çok şanslıyım.

Biz de oğlan daha da hareketlenmeden bir an önce yaptırmak istiyoruz, mayıs sonu, haziran başı gibi. Şimdiden geçmiş olsun ve hem sizin hem bizim güzel haberlerimizi paylaşalım diliyorum.
Sevgiler,
Cevaplamak için Üye ol