Peygamber Sünnetli Ameliyatı

NooB soruyor: 10


Bu soruyu cevapla


339 Cevap


ayten29

Derun 


Cok tesekkur ederim cevabiniz icin inanin egrilil ameliyati ilgili o kadar arastirmama ragmen basqa hic bir yerde yorum bulamadim ,sizin ameliyat kac saat surdu?bize bi doktor iko saat dedi ,baskalari 40 dakika falan dediler ,yalnizca biri egrilik dipde dedi digerleri ucda diyor , ucda oldugi icin sondaya gerek yokmus ve iyilesmesi sinnet gibi oluyormus ,cox agrilaro oluyormu bebeklerin egrilik ameliyati sonrasinda da?


derun

ayten29

Ameliyatın süresi eğriliğin durumuna göre ve doktora göre  değişir diye biliyorum.bizimki 1 saat sürmüştü yanlış hatırlamıyorsam.dediğim gibi narkoz dan uyanirken biraz ağlıyor.zatn aynı zaman da sünnet de olmuş oluyor.ağrısı illaki olur ama ağrı kesici veriliyor.o yüzden dayanilamayacak bi ağrısı olmuyor.zaten çok etkili ağrı kesiciler veriliyor 


nickabsent

Arkadaşlar yeniden merhaba.

1 yaşındaki oğlumun Hipospadias ameliyatının üzerinden 3 ay geçti. Şu anda çiş deliğinden ve pipi altından damla damla çiş yapıyor. 1 aydır sabah akşam 6'lık sonda ile pipi ucunu açıyoruz ama fayda etmedi. işerken zorlanıyor ve ağlıyor. damla damla her iki delikten işiyor. doktor ameliyat için 6 ay geçmeli diyor. ne yapacağımızı şaşırdık. bıktık. bunaldık. başka doktora götürdüm nerede ameliyat olduysa oraya devam etmelisiniz diyor. kabul etmiyor. Marmara eğitim araştırmada oldu ameliyatı. Oradaki doktorlarda başka yere götürmenize gerek yok biz bu konuda uzmanız diyor. Başından böyle bir olay geçen ve çözüm bulan var mıdır? yardımcı olursanız sevinirim. Metztli

Merhaba, oğlum şuan 13 aylık. Mid penile hipospadias yani idrar yaptığı deliği tam orta kısımda. Kafam karışmasın diye direkt Şişli Etfal eğitim ve araştırma hastanesine gittim. Çarşamba günü Çocuk Cerrahı Melih Akın ameliyat edecek. Fakat bu sayfayı okuyunca korkmaya başladım. Daha ünlü bir cerraha mı götürsem ne yapsam bilemiyorum:( Büyük ihtimal tek seferde halledilir. 3. Gün pansuman açılacak. Sonda ise 7 gün kalır dediler. Deneyimli aileler ve Cerrah Melih Akın’ı tanıyanlar cevap yazabilir mi lütfen.


mrvyusuf

ben yazılanları ağlayarak okuyorum inanın. oğlum 3.5 yaşında biz hala yaptırmadık ameliyatı sırf bu okuduğum ve ameliyat olupta düzelmeyen aylarca sıkıntısını çeken çocukları bildiğimiz için. bir arkadaş granüler yada subcoronal  gibi terimlerden bahsetmiş ne demek bilmiyorum ve bilmiyorum ne gibi sıkıntısı olacak ameliyat yaptırmazsak ileride yaşantısına. öyle zeki, cıvıl cıvıl bir çocukki ameliyat travması ameliyattan sonraki acıları yaşamasına gönlüm razı değil. belki ergenliğinde aklı biraz daha başındayken yaptırırız onu da bilmiyorum çünkü en iyi doktorlara bile ameliyat ettirenlerin sonrasında yaşadıkları sıkıntılar burada yazılı. tüm deneyimlerini paylaşanlara teşekkür ediyorum. Metztli

Merhaba mrvysf,

Biz yarın ameliyat oluyoruz 13 aylığız. Çocuk büyüdükçe şiddetli ereksiyonlar arttığı için hareket ameliyat sonrası dikişlerde patlama fistül oluşumu sorun çok daha fazla olabiliyormuş. Ayrıca organ büyüdüğü için daha zor işlem haline geliyor. Özellikle 18 aya kadar ya da küçükken önermelerinin sebebi bu.

İçimizi karartmayalım bence. Çünkü bizim insanımızın yani hepimizin en büyük özelliği, bizler birşeyden memnun kaldığımızda yani sorunsuz geçtiğinde takdir etmek ve güzel deneyim paylaşmak için asla yazmıyoruz. Fakat kötü geçerse şikayet ve çektiklerimiz görülsün diye kesinlikle yazıyoruz. Kötü deneyim yaşayanları yazmasına birşey demiyorum yanlış anlaşılmasın tam tersi iyi deneyimler yaşayanların yazmaması çok büyük bir bencillik diye düşünüyorum. O sebeple internette genelde kötü deneyimler var. Hipospadias ameliyatı türkiyede bayaa yapılıyordur çoğunluğun başarılı geçtiğini düşünüyorum. Kötü yorum sayısı ameliyat sayısına göre fazla değil. Elbette çok zor, beni şimdiden heyecan korku sardı. Başarısız geçerse 6 ay sonra yeniden tekrarlanıcak çocuk hırpalanıcak vb düşünmek bile istemiyorum. Fakat diğer taraftan büyüdükçe özellikle ergenlikte psikolojisi daha fazla etkilenecek. Bakın benim arkadaşımın oğlu büyük yaşta oldu ve arkadaşları dalga geçti diye sondayı koparıp attı. Acı olarak değil ama psikolojik olarak çok etkilendi. Eğer idrar deliği uca, yani gerçekte çiş yapması gereken yere çok yakınsa bence ameliyat yapılmasa da olur ama ortada veya aşağıda ise kesinlikle en erken yaşta yapılmalı.

Ben buradan ameliyat sonrası iyi-kötü her türlü sonucu paylaşıcam. Ameliyatımız çarşamba yani yarın dualarınızı da eksik etmeyin lütfen.


iffeturhan

Selamün aleyküm, 

5 Haziran 2018 de benim de oğlum 26 aylıkken hipospadias ameliyatı oldu. İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde. Kontrollerimizi oluyoruz ve şimdilik hiçbir problem yok. Son kontrolümüzde doktor çok güzel bir operasyon olmuş dedi hatta.

Sünnet yaptırmak için gittiğimizde bu sorunu öğrenmiştik ve eşimle baya yıkılmıştık. Sünnet yarım kaldı vs. Ama çok şükür ki şimdi aklımıza bile gelmiyor, normal hayatımıza devam ediyoruz.


iffeturhan

İlk olarak Melih Akın muayene etti. Sonrasında ameliyatı Ali İhsan Dokucu'nun ekibi yaptı. Ali İhsan Hoca'yı hiç görmedik ama. Sanırım ortak çalışıyorlar.

Ben de ilk ameliyatı daha tanınmış biri mi yapsa diye baya düşünmüştüm hatta eşimle de bu konu yüzünden tartıştık. Eğitim ve araştırma hastanesi olduğu için eşim burda ısrarcı oldu.Metztli

iffeturhan

Olumlu deneyiminizi paylaştığınız için çok mutlu oldum. Böyle deneyimlere de ihtiyacımız var çok teşekkür ederim. Birazdan oğlumu uyandırıp ameliyat öncesi yemeğini yediricem. Çok heyecanlıyım sabah kadar uyumam heralde. Bizi melih akın’ın dr asistanı kontrol etti. Melih beyi aradı ameliyat var dedi. İşlemleri başlattılar hemen yani yüzünü görmedik bizde. Ameliyatına da o girer heralde bilemiyorum ama hepsi ekip zaten. Dualarınızı bekliyorum. İnşallah güzel geçecek inanıyorum:)) ameliyat sonrası durumu paylaşıcam.


mrvyusuf

metztli rabbim sorunsuz bir ameliyat ve ameliyat sonrası nasip etsin inşallah dualarımız sizinle. çok küçükmüş yavrunuz rabbim sabırlar versin...  yorumunuzda haklısınız aslında olumsuz yorumları daha fazla görmemizin nedeni biraz da olumlu olanların fazla paylaşılmaması, lakin yaklaşık 2 çocuk cerrahı ve 1 çocuk üroloğu ile görüştük şimdiye kadar ve hiç biri sorunsuz geçer demedi fistül damlatma olayı,2 3 haftalık acılı agrılı sonta dönemi, sonrasında deliği duruma göre genişletme işlemleri, ameliyatların tekrarlama olasılıkları üzerinden doktorların hepsi de bizi bilgilendirdi. hiç biri de aman iyi geçer sorun yok vs demedi. cocuk üroloğu ameliyat için  pipisinin ele gelmesini söylemişti yani 4 yaş dolaylarında deliği uca yakın değil oğlumun beni korkutan eğrilik ilerisi için.. bilmiyorum gerçekten bunca acıya değer mi bilmiyorum. Cevaplamak için Üye ol