Kozyatağı cemal diker ilkokulu ve anaokulu nasıl

Emir2017 soruyor: 2

Merhaba. Kozyatağında anaokulu ve kreş arayışındayım. Cemal Diker İlkokulu nasıl? Çocuğunu gönderip bilgi verebilecek olan var mı? Tam gün mü? Anaokuluna hazırlık süreci nasıl geçiyor? Sınıflar nasıl? Bu sene örgün eğitim var mı? Öğretmenleri, idaresi ve imkanları nasıl? Oğlum 4 yaşında. 4 yaş çocuklar anaokuluna gidiyor mu?

Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler ☺️

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ruby87

merhabalar. bende Erenköy civarında oturuyorum. kızım 4,5 yaşında kasım doğumlu yarı zamanlı Erenköy Zihnipaşa' ya gidiyor. kasım doğumlu olduğu için biz açıkçası 2 yıl gitmesinden yanayız. söylediğiniz okulu bende çok duydum ama çok fikrim yok. benim yardımcı olmak istediğim kısım zaman durumu. ilk 3 gün bir oryantasyon süreci oldu, biz zaten bu süreçte yarım gün düşünüyorduk. daha sonra toplantıda tam giden bir iki çocuğun çok sıkıldığını, sabahçı öğlenci olduğu için çocuklar iki ayrı öğretmen görüyor ve çok ağlıyorlarmış. bence bu durum birazda çocukla ilgili gibi. tabi ben çalışan bir anneyim kızıma babanne bakıyor yani bakacak birisi var birazda bunun rahatlığı var ama bence evde bakacak biri varsa ve ya anne evdeyse, şayet çocukta çok istekli değilse ben yarım gün bence daha mantıklı. okulla ilgilide şunu ek olarak belirtmeden geçemeyeceğim İlk okul 1.sınıfta asla oraya göndermeyi düşünmüyoruz. çoğu kişinin de yazdığı gibi daha okul başlamadan aşırı para odaklı olduklarının kanısına vardık. bu arada anaokulu öğretmenimizi çok sevdik o konuda hiç bir sıkıntımız yok ancak sorun maalesef yönetimden kaynaklı. yaşadığımız çok şey var şimdi o konulara çok girmek istemiyorum sadece yaşanan şeyleri ben doğru bulmuyorum. konu sadece parada değil aslında, para durumu devede kulak kalıyor durumu oluyor. önemli olan öncelikle burada söz konusu olan çocuklarımız ancak bazı okullar bunu çok güzel fırsata çevirip insanları sömürmeyi çok seviyorlar. her ne kadar araştırsak' ta işin içine girilmeden maalesef bazı şeyler görülemeyebiliyor. sizin bölgede ben Şükran karabelli' yi çok beğeniyorum tabi anaokulu nasıldır bilemiyorum. umarım hakkınızda en hayırlısı olur, güzel bir okul bulursunuz ^.^ okul kısmı gerçekten en zoruymuş :)


Emir2017

Çok teşekkür ederim @ruby87 . Ben de 2 yıl ücretsiz izinde olacağım için yarım gün gönderebilirim. Sürekli para peşinde olan bir zihniyet sinir bozucu olur. İnşallah aradığımız gibi bir okul buluruz ve çocuklarımız mutlu olur.Cevaplamak için Üye ol