acilllll yardıma ihtiyacım varrrrr

fnd_12 soruyor: 10

kızım 3 aylık ve benim sütüm yok denecek kadar azaldı mama ara sıra veriyorum ama tamamen geçmek istemiyrm sütüm artsın diye bol su içiyrm humana still rezene hurma alıyrum başka ne yapabilirim

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


arsli

Suya devam. Isırgan otu içebilirsin. Ben çok faydasını gördüm. Bol yeşillik... çok faydasını gördüm. 2 saatte bir emzirmeye devam derim. Ne kadar çok emzirirsen o kadar iyi. Mümkünse "sütüm yetmiyecek" stresinden arınmak...


ema

Gece emzirmek sütü artırıyor diye okumuştum belki şuan için sizi kurtarıcı olabilir.CokBilmis

Sütünüzün azaldığını nereden anladınız? Belki yanılıyorsunuzdur?


fnd_12

sütümün azaldığını şöle anladım bebek huzursuz sürekli ve sagma makinasıyla sağıyorm gelmiyo süt fnd_12

gece daha bol doğru gece sürekli emiyofnd_12

peki sağmak sütün gelip gelmediğini anlamak mı gerekir yoksa akışına mı bırakmak gerekir 


CokBilmis

Sütünüzün az olup olmadığını bebeğinizin işeme miktarına ve sıklığına bakarak anlayabilirsiniz.

Çocuk doktoru Kadir Tuğcu'ya "Ağlama açlık işareti midir?" diye sormuşlar, şöyle cevap vermiş: "Doyan çocuk su içmesini sevmez su verdiğiniz zaman iğrenir gibi yapacaktır ve içmeyecektir.
İkincisi idrar sayısı günde dörtten fazla olacaktır. Üçüncüsü ise kakasının sarı hardal rengi ve cıvık olmasıdır. Bunlar varsa çocuk iyi besleniyor demektir.
Az yiyen çocuk kestane kestane top top sert kakalar yapacaktır. Lüzumundan fazla yedirilirse de yeşil renkte kaka yapacaktır."

Sizin şikayetlerinizin yanlış alarm olabileceğini, pek çok annenin bu şekilde paniğe kapıldığını anlatan ayrıntılı bir yazı için bkz: http://www.lllturkiye.org/Bilgiler/Birinci%20senenin%20gelismesi.htmlCokBilmis

Ben 30 aydır emziriyorum ve asla bebeğime ne kadar süt verdiğimi bilemedim. Doktorum her seferinde soruyordu "Günde ne kadar anne sütü alıyor?" "Bilmiyorum" diye cevap veriyordum. Hala inek sütü çok az içiyor. Ama yine de sağmıyorum. Sağarsanız boşuna sinirlerinizi yıpratırsınız.

Fazla gelen sütünüz varsa, memeleriniz şiş ve canınızı yakıyorsa kendinizi rahatlatmak için sağın. Yoksa sağmanıza hiç gerek yok.


mumu

bol kayısı, papatya çayı,rezene en favori olandır süt yapar...Cevaplamak için Üye ol