Kizim cok mu kilolu

mmeryemmcee soruyor: 8

Kizim 22aylik. 16kilo ve boyu 94cm. Cok istahli bi cocuk. Ben kontrollu tedirmeye ve doğal beslemeye gayret ediyorum. Tuzum kaya tuzu yagim zeytinyagi. 1yasina kadar hic seker tuz yemedi hep dogal beslendi. Ama bu kilo alimi normal mi. Benim kucuklugum de boyleymis ama ben endiselenmeden edemiyorum... sizin cocuklarinizin kilosu nasil? Benim gibi istah problemi yasayan var mi???

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


cancun

http://www.anneoluncaanladim.com/31/hesaplayicilar/1619/persentil-hesaplama

 

maşallah kilosu var ama boyu da var. çok tatlı.

benim oğlum 38 aylık 15 kg 100 cm. bizim zor yemek yeme problemimiz var.

 


yelizindefinesi

boylu maşallah kilosu da ona göre tabiki benim kızımda 24 aylık 14,20 kg 90 cm .boyu uzun olduğundan normal buluyor doktorumuzguta

Maşallah kızınıza. Boyu da çok uzun yaşına göre. Boyuna göre tabi kilosu da yaşıtlarına göre daha çok. Boyu 3 yaşındakilerin %50 persentilindeki gibi. Kilosu yalnız 3 yaş için bile % 92 de.  Bu durumda kilosuna dikkat etmekte fayda var tabi. Gerçi siz zaten dikkat ediyormuşsunuz, bu durumda yapısı bu şekildedir. Biraz daha büyüyünce zayıflar bence.


bercemce

biraz daha büyüsün bu kiloları arayacaksiniz.. ilk çocuğum 15 aylıkken 14 kiloydu.. sosonra büyüdü hareketlendi zayıfladı.. şimdi 7 yaşında okula başladı ve çok zayıf.. hiçbirşey olmaz 5~6 yaşında iken kiloluysa dikkat etmek gerekir.. daha bebek o,, büyüdükçe zayıflar..sefemu

kızım da o aylarda 94 cm 15 kilo idi ama incecik duruyordu.. zayıftı.. şimdi 3 yaşında 100 cm 17 kilo.. kilo alımı 2 yaş sonrası yavaşladı.. hep iştahlı oldu.. ama yine de yavaşladı.. sağlıklı beslenirken, sağlık sorunu yokken boyu ve kilosu yaşıtlarının ilerisinde ise genetiktir.. boylu poslu olacak demekki:)


emir_melek

Maşallah. Dr.unuz ne diyor? Benim kızım 38 aylık boyu en son 108 cm idi simdi bilmiyorum kac cm ama 15 kilo. Bizim de iştah sorunumuz var ama tam ters sekilde.

Ben çok fazla olduğunu düşünmedim kilosunun. Zira 2 yaş sonrası iyice azalacak kilo alımı. ama dr.unuza sormanız daha dogru tabii ki.


sumeyye

ben dıyetısyenım ve boya gore oranla normal dıyebılırız. yasına gore hem boyu hem kılosu 90. persentılde :)
ıcınız beslenme seklınden rahat degılse bunları gozden gecırebılırsınız. ılerı donuk kılo alımı kontrolu ıcın. secımınızı gereksız kalorılı urunlerde yapmıyor, saglıklı secenekler sunuyorsanız sorun yok.


mmeryemmcee

Çok teşekkür ederim. Biraz içim rahatladı açıkçası:) çocuk endokrin den sıra aldık zaten. Ben illaki tam bi tetkik yapılsın istiyorum. Hormon problemi olabilir mi diye. Tekrar teşekkür ederim hepinize...


Cevaplamak için Üye ol