zeytinyağı asidi

hilalt soruyor: 10

arkadaşlar, bebeklere sürmek için zeytinyağının asidinin çıkarılması gerekiyormuş. bu işlemin nasıl yapılacağını bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Ulku

zeytinyaginin asidinin cikarilmasi nasil olur bilmiyorum, ilk defa duyuyorum ancak asit degeri az zeytinyagi almalisiniz.


burcaksahin

Kimden duymuştum hatırlamıyorum ama ben Arda'nın karnına zeytinyağı ile masaj yapacağım zaman ısıtılmış ve soğutulmuş has zeytinyağı kullanıyordum. Isıtmamdaki amaç asidini çıkarmakmıydı acaba? Soruya soruyla cevap gibi oldu ama belki bir bilen çıkar :)


mga

Asidini çıkarmak için zeytinyağını ocakta kokusu çıkana kadar ısıtın. Doktorumuz asitlik değeri daha yüksek olan doğal zeytinyağı ile bu işlemi yapmamızın daha iyi olacağını söylemişti.


burcaksahin

BEn mikrodalgada ısıtıyordum :) Koku filan takip etmiyordum. Kimden duymuşsan eksik duymuşum :)


mga

O da oluyordur belki :)bitos

Zeytinyağını iyice ısıtıp altını kapatıp içine bir dilim ekmek atıyorsunuz. Ekmek asitini çekiyor....


lovable

ben de bir çatalı ocakta iyice kızdırp zeytinyağını o sıcaklıkla daldırılır diye biliyorum.


kader_eymen

saf zeytinyağı öneriliyor olsada , asit dengesi az yada çok almış olmanız durumu değiştirmiyor hepsinde aynı işlemden geçirerek kullanmanız gerekiyor.zeytinyağını koyduğunuz kabı su dolu bir kabın içinde benari usülü 7-8 dakika kadar kaynatıyorsunuz.bu şekilde asidini en aza indirebiliyorsunuz, direk ateşe maruz bırakılmaması gerekiyor...kolay gelsin.Ulku

evet, zeytinyagini direk atese maruk birakmamak onemli. zeytinyagi ile yemek yaparken de zeytinyagi kizdirilmiyor.


hilalt

cok tesekkür ediyorum herkese..


Cevaplamak için Üye ol