menar-mental aritmetik

Bona soruyor: 10

Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir tanıdığımın kızı bu eğitimi alıyor , abaküsle birkaç saniyede inanılmaz matematik sorularını cevaplayabiliyor.
Sol ve sağ beyin gelişimini desteklediğinden , 20'li yaşlardan sonraki zeka gerilemesi de yaşanmıyormuş..
bu konuda bilgisi/tecrübesi/fikri olanlardan görüş rica ediyorum..
teşekkürler

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


nisa06

ben de araştırdım ama bayilik almazsanız bilgi vermiyorlar.görünüşte işe yarar birşey gibi duruyor.


Bona

internet sitesinde ne olduğu anlatılıyor , videolar da var ama çok tatmin etmedi beni.
O yüzden burada sormak istedim belki deneyen falan vardır diye..
Herşeyden önce kaç yaşında başlattıkları bile yazmıyor yada ben bulamadım.. Bu konuda bir bilginiz var mı?


nisa06

yaş konusundaki açıklama şöyle sayıları tanıması gerekiyor bu da ilköğretim çağına denk geliyor.


Damla

Bayilik almadan bilgi verilmemesi pek bilimsel gelmedi.


nisa06

eğitim piyasasıgamzegkce

ben de mentarit şirketinin menar aritmatik eğitimine başlattım çocukları. Biri 11 , diğeri 5 yaşında. 5 yaşında olanı kreşte sayıları öğrettikleri için aldılar. iki hafta oldu, şimdilik iyigidiyor. Başlangıçta beyin çelıştırıcı oyunlar öğretiyorlar. Özellikle 11 yaşında ki kızıma yararlı olacağını düşünüyorum. Gördüğünü alğılamayı, hafızaya kaydetmeyi, kelimeleri tersten okumayı falan gösterdiler. Benim tek endişem, menar şirketi mi, mentarit şirketi mi? Menar ancak eylülde grup açıyormuş ve bütün grupları doluymuş, eylül ayı için kayıtları mayısta alıyorlarmış.Bu yeni açıldığı için boştu. İki şirket hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlata bilirmi?


selin33

arkadaşlar bende sizler gibi önce menar şirketini araştırdım ve bilgilerimi sizlerle paylaşmak isterim. bu işin orjininin onlar olduğunu, ötekilerin menar'a benzemeye çalışan taklitler olduğunu tesbit ettim. benim oğlum da 2 sınıf öğrencisi ve 6 aydır menar'a gidiyor. okul öğretmeni gelişmelerden çok memnun özellikle matematikte sınıfın 1. si oldu, bende gelişmeri takip ediyorum, çocuk sanki şaha kalktı, artık hızına yetişemiyorum. bunlar kelimeleri testen okumayı falan göstermiyolar ama matematiğin yanısıra, dikkat konusunda da oğlum da çok ilerleme olduğunu söyleye bilirim. gamze hanımın da ifade ettiği gibi bütün gruplarının dolu olması da bunların mental aritmetik'te en iyi olduklarının bir göstergesi değilmi zaten?


gamzegkce

teşekkürler Selin. Ben şimdilik menar yeni sınıf açana kadar burada devam edeyim dedim. Ama haklısın menar daha iyi gibi geliyor, en azından tecrübeliler. Üç hafta oldu, yaptıkları benim hoşuma gitti. Çocuklar sınıfta tek. Yani birebir ders veriyor. 11 yaşındaki kızım öğretmeni ile arası çok iyi. 5 yaşındaki oğluma bu hafta bir arkadaş katıldı. İnşallah bizimkilerde sizin çocuk gibi ilerler. En azından burada yazın boşuna geçirmeyeceğiz. 6 ay sonra sonucu sizlerle yeniden paylaşırım. bu arada hatırldım da menar bana mentarit için aynı yöntem kullanıyorlar demişti, bakalım.Selin, sen de mi Ankara'dasın.selin33

Gamze ben antalya'dayım


gamzegkce

Tuna, Ankara da Menarın  iki tane yeri var, biri Ümitköyde ama çankaya ya da gelecek yıl bir şube açacaklarmış.Menarit te polatlı ve ümitköy de var, onlar da bir şube hoşdereye açacaklarmış. İnternette adresleri var.    Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Prematüre bebek 0

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 8

14 aylık bebek 2

118 6H
Son: mrslikbr,

Kremin zarari olur mu???? 1