menar-mental aritmetik

Bona soruyor: 10

Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir tanıdığımın kızı bu eğitimi alıyor , abaküsle birkaç saniyede inanılmaz matematik sorularını cevaplayabiliyor.
Sol ve sağ beyin gelişimini desteklediğinden , 20'li yaşlardan sonraki zeka gerilemesi de yaşanmıyormuş..
bu konuda bilgisi/tecrübesi/fikri olanlardan görüş rica ediyorum..
teşekkürler

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


yaseminun

bende inceledim,aradım bir yetkiliyle konuşmak için ama derstelermiş,deneyimi olan varsa paylaşabilirmi


tutQ2cheege

bende bugün anaokulundaki dergide ilanını gördüm şirinmasalevi die bir kreştede öyle bir eğitim veriliomuş ama istanbulda.anne kalbi dergisi-ocak 2011 sayısı


selin33

Menar'ın internet sitesinde (www.menar.com.tr) Ankara temsilciliği olarak (532-3019777) görünüyor ve Ümitköy'de (tel: 235 34 65) halihazırda faaliyette bir merkez olduğu ve gelecek öğretim yılında başka bazı yerlerde (Ayrancı, Çetin Emeç vb.) yeni merkezlerin açılacağı söyleniyor.


gamzegkce

Arkadaşlar, ben 11 yaşında kızımı ve 5 yaşında oğlumu menarit'e gönderiyorum. 10 aylık ve aylık ödeme yapılan bir kurs. Aynı şekilde mental aritmatik ve zeka geliştirici faaliyetlerde bulunuyor ve çok memnunlar. Ben de memnunum. Burayı tercih etmemin sebebi 1- menar yıllık proğram yapıyor ve ücreti yıllık belirliyor. (yıllık ücreti 8 e bölüyor) Eğer çocuğunuz küçükse ki ilkokul çağında olmayan bütünçocuklar buna giriyor, böyle uzun bir kusrdan sıkılıp bırakabiliyor. Ya da gitmek istemiyor. O yüzden aylık ödeme yapılması bu çocuk sabihi anneler için avantaj. 2- Menar sınıfları 14 kişi ve full dolu, eylül kayıdını mayısta yapıyor. Okulla başlayıp okulla bitiriyor. Okul çağı  çocuklar okulda zaten yoruluyor, hafta sonu sosyal faaliyet istiyorlar. Bir de dersane varsa tüm bitikler. Büyük kızım için yaz tatilini değerlendirebileceği , eylülde 6. sınıfa başlayınca matematikten kendine güvenerek işe başlayabileceğini düşündüm. Ayrıca menarit yeni açıldığı için çocuk sayısı az. İkiside birebir ders alıyor şimdilik. Am amenar ya da mentarit fark etmez herkese bu kursu ilkokul birinci sınıfta göndermenizi  tavsiye ederim.  


yaseminun

gamzegkce teşekkürler,çok açıklayıcı olmuşselin33

Sevgili Gamze,
Evet haklısın bu eğitim çok faydalı. Benim oğlum 2. sınıfta başladı ama mümkün olsaydı daha erken yaşta, hatta 5-6 yaşlarında iken gönderirdim. Evet dediğin gibi Menar'ın öğrencisi çok ve aylar öncesinden sınıfları doluyor. Bu kadar çok öğrenci içinde  arada sıkılan varmıdır bilemiyorum ama oğlum ve arkadaşları kursa keyifle gidip geliyorlar. Benim için Menar daha öncelikli olduğu için, şahsen diğer etkinlikleri Menar'a göre ayarlıyorum. Zaten çocukar yarışma ve benzeri etkinliklerle Menarda çok güzel bir sosyal ortam da buluyor.


gizlizeka

Arkadaşlar türkiye genelinde yeni bir firma daha faliyete başladı ismi Gizlizeka mental aritmetik. Detaylı bilgi edinmek için www.gizlizeka.com adresinden ulaşabilirsiniz. Şu ana kadar yaptıkları işlerde rakipleri yok. Saygılarımla.


elifozbaykal

Bu konuda ciddi bir araştırma yaptım. Önce Mental Aritmetik nedir? diye araştırdım. Mental aritmetik kelimesinin anlamı "Zihinsel Aritmetik" veya "Zihinsel Matematik". Türkiye'de Zihinsel Matematik ve Zihinsel Aritmetik konularının öncüsü Mega Hafıza. Anladigim kadariyla Zihinsel Matematik denince internette Mega Hafıza ya ulaşılmasın diye yarısı ingilizce, yarısı Türkçe olan "Mental Aritmetik" diye yeni bir kelime türetilmeye çalışılmış.

Bu konunun öncüsü olan Mega Hafıza'nın ilgili web sitesine www.MegaAritmetik.com adresinden ulaşılabiliyor. Mega Hafıza bu konuda hem eğitim hem de temsilcilik veriyor. Mega Hafıza'nın Ankara, İstanbul ve İzmir'de sürekli eğitimleri var.busraa

http://www.megaaritmetik.com/ buraya baktım şimdi mental aritmatik sisteminin yaratıcısı  melik safi duyar 'mış.

Bilmem hatırlar mısınız bir ara 'Bilgimatik'vardı.Yine yaratıcısı Melik Duyar'dı.İnsanların çağrışım yeteneğini bilinçli kullanarak hafızayı güçlendirmeyi sağlayan bir teknik sunuyordu bu sistemle.Çeşitli kasetler, kitaplar aylık dergi abonelikleri yapıyordu.Biz de peşin ödeme yaparak bu sete sahip olmuştuk ve aylık aboneliğimiz başlamıştı.Ama kısa sürede hedefledikleri kazancı elde etmiş olacaklar ki, bir anda ortalıktan kayboldular .Dolandırıldık yani.
Ben matematikçiyim, bu sistem benim de çok ilgimi çekti ancak Melik Duyar ismini görünce ürperdim.Bilginize sunayım istedim...


selin33

Sayfa, Menar Mental Aritmetik konusunda açılmıştı. Parsa kapmak isteyenler reklamlarını yapmak için akbabalar gibi üşüşmeye başladı. Yok rakipsizmişler, yok onlar yaratmışmış. Oysa görünen köy kılavuz istemez. Türkiye'de mental aritmetiğin zihinsel gelişimde devrim yaratan bir sistem olduğu ve kurucusunun Menar olduğu gün gibi ortada. Kısa süre içinde Türkiye'nin her tarafında 100 e ulaşan şube, binlerce öğrenci ve her yıl yüzlerce öğrencinin (ve oğlumun da) katıldığı aritmetik olimpiyatları. O nedenle kendi adları ile bir varlık gösteremeyeceklerini bilen bazı taklitçiler, Menar sayfasında görünmek için Menar kelimesi ile reklam yapmakta ve Google'da Menar adı ile arama yapan kullanıcıları kandırmaya çalışmaktadırlar. Oysa "Menar" tescilli bir markadır ve Menarla ilgisi olmayanların reklam için kullanamayacağı özel bir isimdir. Kendine güveniyorsan adınla ortaya çıkarsın. Menar'ın paçasına tutunarak kendini tanıtmaya çalışmak ancak çaresizlik ve ahlak zaafiyetinden başka bir şey değildir.Cevaplamak için Üye ol