menar-mental aritmetik

Bona soruyor: 10

Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir tanıdığımın kızı bu eğitimi alıyor , abaküsle birkaç saniyede inanılmaz matematik sorularını cevaplayabiliyor.
Sol ve sağ beyin gelişimini desteklediğinden , 20'li yaşlardan sonraki zeka gerilemesi de yaşanmıyormuş..
bu konuda bilgisi/tecrübesi/fikri olanlardan görüş rica ediyorum..
teşekkürler

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


edizm35

Merhabalar,

Bazı yanlış bilgilendirmeleri düzeltmek isterim ben Menar İzmir Evka3 sahibi Matematik Öğretmeni Emre DİNÇER. Menar mental artimetik vasıtasıyla çocuklara zihinsel gelişim ve hızlı matematik işlemi yapma becerisi sağlayan Türkiye'deki ilk ve en gelişmiş kuruluştur bunu Türkiye çapındaki şube ağındanda kolaylıkla anlayabiliriz. Diğer kuruluşlarmalesef taklitten öteye gidememektedirler. Bİlgilendirme yapılması için bayilik alınması zorunluluğı gibi birşey yoktur Menar'ın kendi sitesinde tüm illerdeki temsilcilik ve şubelerinin telefon numaralı bulunmaktadır tüm bilgileri bu merkezlerden alabilirsiniz. Ayrıca bilgilendirme isterseniz bize ulaşmanız çok basit evka3@menar.com.tr mail adresinden her türlü sorularınıza cevap atabilirsiniz. Çocuklarınızı dolayısıyla geleceğinizi bu eğitimden ve böyle bir gelişimden mahrum bırakmamanız temennisiyle. Saygılar


edizm35

Merhabalar,

Ben Menar İzmir Evka3 sahibi Matematik Öğretmeni Emre DİNÇER. Menar, mental artimetik vasıtasıyla çocuklara zihinsel gelişim ve hızlı matematik işlemi yapma becerisi sağlayan Türkiye'deki ilk ve en gelişmiş kuruluştur bunu Türkiye çapındaki şube ağındanda kolaylıkla anlayabiliriz. Diğer kuruluşlarmalesef taklitten öteye gidememektedirler. Menar'ın kendi sitesinde tüm illerdeki temsilcilik ve şubelerinin telefon numaraları bulunmaktadır tüm bilgileri bu merkezlerden alabilirsiniz. Ayrıca bilgilendirme isterseniz bize ulaşmanız çok basit evka3@menar.com.tr mail adresinden her türlü sorularınıza cevap atabilirsiniz. Çocuklarınızı dolayısıyla geleceğinizi bu eğitimden ve böyle bir gelişimden mahrum bırakmamanız temennisiyle. Saygılar


zelalyucel

Merhabalar Dünya Hafıza şampiyonu Melik Duyar'ın okul öncesi mega hafıza setini aldım üç yaş dan başlıyor eğitimleri kitap ve cd şeklinde.Eğitim sanırım beş yaş ile 11 yaş arası veriyorlar.Merkez Ankara ancak İstanbul da Sahrayıceditde var merkezleri bildiğim kadarıyla.


elif81

Türkiye de uygulanan mental arıtmetık programları uzerıne ciddı bir araştırma yaptım ve gördüm kı kokenı uzakdoğu olan bu program bizim ülkemızde yerli firmalar tarafından o kadar amatörce yapılıyorkı ınanamazsınız.yurtdışında bu program 10 kur olarak yapılıyor ve inanılmaz güzel,ama burda yerlı fırmalar tarafından sadece 1. kur sevıyesınde egıtım yapılıyor,yanı burda yapılan eğitimin onda biri bile değil,hiç bir metaryelle desteklenmıyor,çocuğunuzun seviyesı hıç bir otorıte tarafından tastiklenmıyor....Türkiye pazarına yurtdışı master franchise ı olarak giren IMA TURKEY bu iş de rakıp tanımıyor.10 kur uzerınden yapılan programlarda her kur sonunda çocuğunuz sınava tabı tutuluyor eğer kı başarılı olursa uluslararsı bır sertifikaya sahıp oluyor,yapılan eğitim uzmanlar tarafından hazırlanmış eğitim materyeli ile destekleniyor(flaş kartlar,her kur için farklı seviyelerde çalışma kitabı ve öğretici kitap,abaküs,sınırsız sayıda pedegojık olarak hazırlanmış örnekler ...),mental arıtmetiği çocuğunuzun eğitim hayatında kullanabilmesi için yaratıcı düşünce eğitim programı,mental aritmetik zeka gelişim programıdır ve soyut tur.mental aritmetiği ete kemığe burundüren yratıcı düşünce  çocuğunuzun eğitim hayatında onemlı  bi yer alacaktır.mental arıtmetik bir matematik programı değildir ama yaratıcı düşünce programı ıle mental arıtmetikk artıkk bir matematik programıdır ve daha bi çokk farklar...sitelerını incelemek istersenız www.imaturkiye.com yerlerı bağdat caddesınde ama etıler civarında da bir yerlerı var sanırım..


turkiyesoroban

İyigünler efendim ben www.turkiye-soroban.com sitesinin kurucusuyum, sitemiz tamamen ücretsiz olarak soroban hakkında bilgi vermekte,ücretsiz dökümanlar bulunmakda ve site forumunda soroban hakkında bir platform oluşturmaktayız. Amacımız sorobanı Türkiyenin her köşesine tanıtmak,maddi ve çeşitli imkanlar yüzünden herhangi bir kursa gidemeyenlere ulaşıp ücretsiz olarak kendi kendisini yada velinin çocuğunu eğitmesini hedefliyoruz. hepinizi sitemize ve forumumuza bekliyoruz. İyi günler dilerim.
gizlizekamentalaritmetik

Türkiye'de sistemi en kaliteli yürüten kurum www.gizlizeka.com  siteye girip farkı görebilirsiniz.Sitedeki videolarla dünyaya kafa tutan çalışmalar var. İlk baş ürün çıkartmak lazım reklam veya tanıtım sonraki bir aşama olduğu düşüncesindeyim.Bu öyle bir siteye girip öğrenilecek bir sistem değil.Sınıf ortamında belli turnuvalarla götürülen bir çalışma bir sürüde kombinasyonu var.Kaldiki çoçuklarınıza bir sayfa matematik ödevini bile çok zor yaptırıyosunuz .Amaçsız sistemsiz bir site aracılığıyla öğrenilecek birşey değil tamamen zaman kaybı.mental aritmetikte eğitimini ciddi anlamda düşünen velilerin dikkatine bulunduğunuz bölgede en yakın gizli zeka mental aritmetik kurumuna gitmeniz.Farkı çoçuklarınız eğitim kalitesiyle alın.


mustarazzi

arkadaşım bu kursun aylığı yıllığı ne kadar bi bilgi verin bakalım


psychomom

 antalya da bunlar var.     http://www.menar.com.tr/
ozalp07

benimde yeğenim istanbulda çekmeköyde öğretmenlik yapıyor. dersanenin ismini bilmiyorum ama sanki ayda 1,5 ytl diye hatırlıyorum


ilknurarda

merahab, bende bu sıralar deli gibi araştırıyorum bu konuyu. Menar ile görüştüm. yiğenim, arkadaşımın oglu gidiyorlar olumlu geribildirimler alıyoruz. 

şu anda 3,5 yaşında olan oglum okul döneminde 4 yaşını doldurmuş olacak. 4 yaş üzerindeki çocukları alıyorlar. kriterleri rakamları tanımak. çocuk grup çalışmasına yatkın değilse yapılan demo çalışmasıyla karar veriyorlar. bir eğitim dönemi boyunca haftada 120 dakika ders veriyorlar kurs ücreti 1600 tl. erken kayıtta % 10 indirim yapıyorlar. bu haftasonu gidip demo yaptırmayı düşünüyorum. belki aranızda düşünen olur... Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

4.5 aylik bebegim kilo alimi yavasladi... 2

sarp_06 4A
Son: sarp_06,

Prematüre bebek 0

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 16

14 aylık bebek 3

118 6H
Son: selmaalpkayra,