Kusma+ıshal+metpamid

harik soruyor: 8

Merhaba,

Dün itibari ile oğlum peş peşe istifra etti ve ardından ishal oldu. Doktor kakasını tahlile getirin rota olabilir dedi çok şükür ki çıkmadı. Bugün de ben aynı durumdayım şiddetli istifra ve ishal maalesef. Mikrobik ve bulaşıcıymış. Doktor oğluma bulantı için metpamid yazdı, ancak hiç vermedim ve kusması kendilğinden geçti. Şimdi ilacı ben kullansam diyorum ancak reçetede emziren annelerin kullanması konusunda uyarmış. Kullanan veya bilgisi olan varsa fikirlerini paylaşabilir mi?

teşekkürler

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


sayna

metpamit, gebelikte de emzirme doneminde de kullanilabilen ilaclardan. gecmis olsun harika.


harik

cok sagol sayna. direk msj atacakdim ama bu aralar nurtide goremiyorum seni. hersey yolundadir umarim. 


olci

merhaba, geçmiş olsun metpamid kızımda allerji yapmıştı hastanede yatarken verdiklerinde, yüzde başlayan kızarıklık bütün vücuda yayıldı, zor nefes alma başladı, benim çığlıklarım sonucu yapılan kortizonlu anti histaminik iğneyle kendine geldi çocuğum, mutlaka vermeniz gerekiyorsa yanından ayrılmayın ve ölçüsüne çok dikkat edin lütfen !!!


girls_mom

Metpamiti kaldorildi diye biliyorum. Bana yan.etki yapmisti vucudumdaki butun kaslar gerildi bir gun.serum.alip hastanede yatmak zorunda kaldim. Oyle kotu boseydiki vucudum geriye dogru cekilp U sekloni almisti. Kullanma.derim:(tubavekizlari

biz emedur kullanıyoruz böyle durumlarda, metpamit çocuklarda kullanılmıyor zannediyordum.


sayna

cocuklari bilmiyorum,ama yetiskinlerde dedigim sekilde kullaniliyor. dediginiz tarzda yan etkileri var malesef,her ilacta oldugu gibi.

iyiyim harika sagol.kv ler burada.onlarla mesguluz.evde oturmanin sikintisi ayni. iyilestin umarim bu arada?


esrasena

geçmiş olsun:( metpamid şurup kullanmıştık biz. elma,muz,ekmek gibi hafif gıdalar verebilirsin kusmasını dindirmek için.yumurta sakın vermeyin arttırıyor kusmayı.Bir de mümkün olduğunca kusmuğa temaz etmemeye çalışın zira bulaşıcı olabiliyor.


harik

Arkadaşlar tecrubelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Oğluma kullanmadım, kusma problemimiz kalmadı. Kendim içinde tam kullanacaktım ki gerek kalmadı. Bulantılarımız geçti ancak oğlumun ishali düzelmedi, ve nefesi kokuyor. Üşütme ile ilgili olabilir mi acaba??Cevaplamak için Üye ol