nOrmal doğum-bel fıtığı

nurturia soruyor: 2

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


CokBilmis

Fıtık dediğiniz hep aynı. Bende de 2 tane vardı. Sürekli tutulup kalıyordumi rahmetli Suna Pekuysal gibi iki büklüm kalıyordum. Mecbur o halde işe bile gidiyordum, insanlarla konuşurken bel hizalarında, kafamı yukarı doğru çevirerek konuşuyordum. Perişandım anlayacağınız :) Doktorum "Felç riski var" dedi. Gerçi felç olsanız bile ameliyattan sonra tekrar yürürsünüz ama yürümeniz 6 ayı bulabilir dedi. Beni en çok korkutan ise dışkı kontrolünü kaybedebileceğimin söylenmesiydi. 18 aylık bebeğim vardı. Dayanamadım. Ameliyat oldum, rahatladım.

Bu durumuma rağmeni ameliyatı yapan doktorum normal doğum yapabileceğimi söyledi. Size ameliyat değil de iğne önerdiklerine göre, benimki kadar vahim değil fıtığınızın durumu sanırım.

O kortizon iğnelerine de fazla güvenmeyin. Şimdiye kadar o iğnelerle fıtık ağrısı dinene rastlamadım. "Ağrım geçti" diyenlerin hepsinin ağrıları 1-2 sene sonra yeniledi. Çözüm değil yani.


nurus

  anladığım kadarıyla daha çok yenisiniz.6 haftalık sanırım değilmi??


daha bu kadar erken doğumcunuzun doğum şekline karar vermesi yanlış bence.bakalım kaç kilo alacaksınız,bir rahatsızlığınız olacak mı,daha göz önünde bulundurulacak çok şey var.ilk doğumunuz sanırım.şimdi bizler deneyimli olduğumuz için bu öngörüleri pek yemiyoruz :))

 bana şimdi doktor böyle dese biraz daha o doktoru sınar,ısrar ediyorsa değiştiririm.çünkü programcı ve garantici doktor dolu piyasada.hele ki bu doğumcular erkekse..bilmiyorum ama hep böyle duydum,şahit oldum..

 hani epidural olmaz,şöyle olur böyle olur dese belki bir ihtimal acaba yan etki edermi diye düşünülür ama daha 1.aydan da normal doğum yapamazsın sen öngörüsü hiç de masum değil yani...  
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

3 aylık bebekte otizim belirtileri nelerdir? 9

loyates 3A
Son: Berilimmmm,

Uyaran eksikligi-otizm 2

Ella ertesi gün hapı ve emzirme 3

14 aylık bebek 3

118 6H
Son: selmaalpkayra,