Kreş-bakıcı kararsızlığı hakkında...

sseellii soruyor: 6

bu konuyla ilgili yazılmış soruları okudum fakat kendi durumuma uygun bir yanıt bulamadım.

biz karı koca sınıf öğretmeniyiz. bu zamana kadar ben sabahçı eşim öğleci şeklinde çocuğumuza kendimiz baktık, kendi yağımızla kavrulduk.
ne var ki 4+4+4 sistemi bizi hem mesleki hem ailevi yönden vurdu ve eylül ayında ikimiz de öğleci olarak göreve başlayacağız.
30 aylık oğlumuzu öğlen 12den akşam 6 ya kadar bırakabileceğimiz bir yer arayışındayız.
anaokullarıyla görüştüm hepsinin programı sabah aktiviteler, öğlen yemek ve uyku sonra biraz serbest zaman vs 4 te bitiyor. 
oğlumuzu anaokuluna gönderdiğimiz takdirde sabahları aktiviteleri kaçırmış olacak ki önemli olan da bu.okula sadece yemek ve uyku için gitmiş gibi olacak ve 4 ten 6 ya kadar bizi beklerken kulda nasıl zaman geçirecek?
bu dönemde sık sık hastalanacak, hastayken okula gidemeyecek birkaç günlüğüne bile olsa bırakacak kimse yok. o zaman nasıl idare edilir?
bakıcı alternatifimiz; bir arkadaşımın ablası bakabileceğini söyledi ama kendi evinde.
en azından hastayken bırakabilirim veya toplantı vs gibi ekstra durumlarda.
ama bayanla hiç tanışmadım nasıl biridir nasıl bakar hiç bir fikrim yok.
çok uzun yazdım umarım sıkılmadan okuyabilmişsinizdir.
siz olsanız ne yapardınız;bakıcıyı mı keşi mi tercih ederdiniz?
cevapları merakla bekliyorum sevgiler...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


efme

nerede oturuyorsunuz


estel

Kesinlikle kresi tercih ederim..


elifnazar

ben olsam kreş derdim.


sseellii

istanbul'da oturuyorum halkalı atakent'te.

kreş diyen arkadaşlar biraz daha açıklayabilirler mi lütfen? kreşe sadece yemek ve uyku için gitmiş gibi olacak öğleden sonra. atakentte minik panda'ya gittim burada okuduğum övgülere dayanarak. 
ama doğru düzgün yatakları bile yok matlarda yerlerde yatıyor çocuklar.


smmm06

bende aynı durumdayım eylülde 33 aylık olcak oğluma anneanne bakıyor ama haliyle çok yoruldu onun dışında bakacak kimse yok bu sene artık sürekli bakamıycağını söyledi bende ilk olarak yarım gün başlatma kararı aldım kreş araştırıyorum şöyle yapabilirsin sabahtan kreşe verip 4 de çıkar bakıcıyla anlaşırsınız 2 saat o karşılar çocuğunu siz gider ordan alırsınız öbür türlü öğleden sonra gitse biraz mantıksız olur zaten öğleden sonra uyuyolar bi aktivite yok yaş itibariyle kreş yaşları yavaş yavaş geliyor bende aynısı düşündü bi bakıcımı bulsam anneme yardım eder gibisinden ama çocuk çok sıkılıyor evde ki kışın eve kapanacak bide nu yaştan sonra yabancı birine alışması kolay olmıycaktır bide 6 saat başkasının evinde zor olur siz bakıcıyla sizn evde 4 den sonra ilgilenmesi için konuşun bence


sseellii

evet kulağa çok mantıklı geliyor söyledikleriniz. umarım sadece anne ve babası tarafından bakılan oğlum hem kreş hem bakıcı ikisine birden alışabilir.

çok tşekkür ederim cevabınıza.Cevaplamak için Üye ol