Darıca Hayvanat Bahçesi'ne giden var mı?

PERIMERT soruyor: 8

Merhaba,
Çocuklar bu ara hayvanlara merak sardı. At/köpek çiftliğine gittik, bütün hafta dillerinden düşmedi. Bu heyecanlı dönemde bir hayvanat bahçesi gezisi yapmayı planlıyoruz. Darıca Hayvanat Bahçesine giden arkadaşlar deneyimleri paylaşabilirse çok sevinirim. Mesafe uzak, o kadar yoldan sonra tatsız bir sürpriz yaşamak ve yaşatmak istemiyorum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.
ASLI

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ikicocukannesi

darıca'ya gitmedim, hayvanat bahcesi fikrine sıcak bakamayanlardanım.

hayvanların yasadıkları ortamdan kopartılıp demir parmaklıklar arkasına hapsedilme kısmını sevmiyorum, dolayısıyla pozitif dusunemiyorum.

biz soyle yaptık; kaz tavuk inek kuzu horoz gormesi icin koye gittik. orda gosterdik, cok da eglendik. ozellikle kazları kovalamaya bayıldık. sansımıza kocaman bir hindi de vardı, o da bizi kovaladı, superdi. bir inekle tanıstık harikaydı, havalar biraz daha duzelsin tekrar gidecegiz. evimizin kucuk bir bahcesi var orda da solucanları gosteriyoruz, o da ilgisini cekiyor. esimi ikna edebilrsem bir tavuk ve bir tavsan almak istiyorum ama onlarda bahcedeki cicekleri yer diye kocisim pek olumlu bakmıyor. bu konuda calısıyorum su sıralar:) 

hoscakalın.


Berk

biz gittik darıca'ya. senelerdir görmek istiyorduk ama çocuklarla kısmet oldu. çok hüzünlü bir yer. unutulmuş gibi. sanırım orayı kuranlar, başkalarına devretmişler. sessiz, kimsesiz, ortalıklarda görünmeyen hayvanların sesleri dışında bir şey yok. biz bir sonbahar vakti gitmiştik, yazın civcivli olabilir ama sanırım imkan varsa köy fikri daha isabetli olabilir (polonezköy olur mu mesela?). yine de bizimkiler iki şempanze ile epey eğlendiler 8 aylıkken bile.


PERIMERT

Cevaplariniz için çok teşekkürler. Köy fikrini ben de sevdim. Hayvanat bahçelerini ben de sevmem aslında.  Neşeli Ayaklar filmindeki penguenin oradaki hali gözümün önüne geldikçe, diğer hayvanlar adıma yüreğim burulur.  Ama fil ve zürafa ya taktılar bu ara ondan niyetlenmiştim. Havalar biraz ısınsın bir köy bakınalım biz de.


meycan

Polonezköyde Piknikpark diye bir yer var. Biz sonbaharda güzel birgünde gitmiştik. Çok büyük ve çok güzel bir mekan. İster kendin pişir ye, ister cafe bölümü var. Piknik maaslarının arasında ise bir sürü hayvan dolaşıyor. Köpek, tavuskuşu, midilli, ördek, kaz, eşek, kuzu, keçi, pelikan... aklıma gelenler bunlar. Ayrıca kafeslerde de bir sürü hayvanlar var.
Güzel bir havada mutlaka gidin tavsiye ederim.khan

Biz gittiğimizde bayağı hayvan vardı. 1.5 - 2 sene olmuştur herhalde ama.

Benim beklediğimden çok daha fazla hayvan vardı, ama o hayvanlar için yer ufak tabi. Koskoca puma Ilgaz'ın odası kadar bir yerde, iki adım atınca voltası bitiyor vb. Yine de, örneğin büyük kedilerin hepsinden vardı mesela, ben çeşitliliğe şaşırmıştım.

O hayvanları görüp bakımlarına gidecek parayı hayal edince insan bizim ülkemiz için hepsinin beraber görüleceği ve hayvanlara ortalama şartlar sağlanabilecek bir hayvanat bahçesinin lüks olduğunu anlıyor.

Fil var mıydı hatırlamıyorum ama zürafa vardı.


PERIMERT

Meycan fotograflar harika, çok teşekkürler. Kızın da çok tatlı maaşallah! Orası da çok iyi bir fikir. Paylaşımlar için hepinize tekrar teşekkürler.


nihal58

Bizde birkaç hafta önce gittik bol fotolo bir yazı yazdım bugün
http://poyrazligunler.blogspot.com dan görebilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol