Bebek arabası almak istiyorum

AyCii soruyor: 10

Chicco trio living seti hakkında bilgisi olan var mı? Nedense o mantıklı gibi geliyor ama set almak gereksiz mi ona karar veremedim. :(

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Di

Chicco ile ilgili pek deneyimim yok ama maclaren setler super. tekrar baston puset almak durumunda da kalmayacaginiz kesin maclaren sahibi olunca.


AyCii

öncelikle cevaplar için çok teşekkürler :) 

yürüyüşü , gezmeyi çok severim. aksine evde tıkanıp kalmak bana göre değil :) Bebeğim martta gelecek, haliyle nisan - mayıs aylarını kışlık arabayla geçirsem, yaz içinde puset lazım. E birde oto koltuğu şart. ayrı ayrı almak yerine bu tarz setler hoşuma gidiyor açıkcası. 

maclaren ' i incelememiştim hiç, bir de onu inceleyeyim :) 


monchichi

Ben de Maclaren Techno XLR Travel System kullanıyorum. Hem ana kucağından hem baston pusetinden çok memnunum. Bozuk yol ve kaldırımlarda bile manevra kabiliyeti çok iyi. Ana kucağı öne veya arkaya bakacak şekilde pusete takılabiliyor. Arabayla alışveriş merkezine filan gittiğimizde bebeğim ana kucağında uyusa bile, hiç uyandırmadan ana kucağını pusete takıp yoluma devam ediyorum. Tavsiye ederim. Tek dezavantajı, baston puset biraz ağır. 7,6 kg sanırım. Ama bebeğim rahat yürümeye başlayıp çok hafif bir arabaya geçene kadar bu bizi idare edecek gibi görünüyor, başa çıkılmayacak kadar ağır değil yani.


egis

Ben de Inglesina Zippy travel set kullanıyorum.  Travel set gerekli bence, Inglesina da baston puset, Maclaren gibi o da çok hafif değil ama diğer travel setlere  göre hafif vekullanımı çok kolay. Tek elle açılıp kapanabiliyor.


AyCii

Süpersinizzzz :) yorumlarınız kafamdaki soru nun netleşmesine çook yardımcı oluyor, teşekkürler öncelikle :) 


Bu arada ben Chicco I move' nu nasıl görmemişimmmmm :( Ama bazı ülkelerde set olarak satılıyormuş. Türkiye' de satışı nasıl acaba. Onuda bi araştırayım :) 

Inglesina Zippy travel set duydum ama hiç yorum duymamıştım :) Meclaren ve Inglesina' yı bi inceleyeyim. :) 
AyCii

bir sayfada buldum, set olarak satılıyor. 990,00 TL fiyatı. Yeni ürün olduğu  için sanırım pek yaygın da değil. 


Portbebe gerekli mi peki? kullanım süresi az bir zaman ya, o süreyi oto koltuğu ile geçirebilir miyim? Yoksa bebeğimin sisteminde bi bozukluk yapar mı :/ 

portbebe düşündürüyor açıkçası biraz :) muhakkak kullanım kolaylığı vardır..


AyCii

Ben en iyisi I Move' u gidip yerinde bi inceleyeyim :)) set olarak satılmıyorsa da arabası ve ana kucağı işimi görür =) 


acacia

maclaren techno xlr travel sistem almak için gittiğimiz mağazadan satıcının ve eşimin ısrarıı ile chıcco tri living set alıp çıktık.nasıl olduğunu anlayamamıştım bile.eve gelince satıcının koliye arabanın tentesini koymayı unuttuğunu farkettik.araba 1 gece bizimle kaldı.inceleme fırsatı buldum.kumaşı çok kalitesizdi cocuğu kolayca terletebilirdi.içi çok küçüktü evdeki misafirimin 3 yaşındaki cocuğu arabaya zor sığdı.tekerlekleri dönüşü manevrası rezaletti.chıcco alacaksanız çok iyi inceleyin derim çünkü eski kalitesi yok kesinlikle.ertesi gün hemen değiştirip maclaren aldık.puset biraz ağır travel sistem çünkü.ama sürüşü çok zevkli.sizi yormuyor.manevrası iyi.eşim şimdi kızımın mersedesi diyor.kesinlikle tek arabayla çocuğunuzu büyütürsünz.ama eğer bebek arabasıyla toplu taşıma araçlarına binecekseniz belki büyüyünce daha hafif araba gerekebilir.AyCii

Aaa gerçekten mi, bunu söylediğiniz çok iyi oldu. Terletmemesi çok önemli gerçekten de. Ve kesinlikle tek arabayla büyütmek isterim çünkü evi yazlık kışlık arabayla doldurmak istemem :) 

Toplu taşıma aracını pek kullanmam sanırım, arada belki. Daha çok yürüyüş tercihimdir. Arabanın rahatlığı, bebeğin omurga sistemini bozmaması , terletmemesi falan çok önemli kesinlikle. E tabiki bir de kullanım kolaylığı :) 
berenimo

Merhaba,
Chicco trio for me ablamdan bize gelmişti, ilk 2 ay onunla geçirdik, epey yoğun da kullandık, görümcemden de aynı modelin portbebesini ödünç almıştık, portbebe gerçekten ilk aylar,çok kullanışlı oluyor, anakucağında rahat etmiyor gibi gelmişti Chiccoda..

Ama Chicco'yu ablamın kızına bakan annem biraz hırpalayarak kullanmış sanırım, tekerlekleri durduk yere fırlamaya başlayınca yeni araba aldık biz. hırpallamdan kullanılsa bile de bir süre sonra araba gıcırdamaya başlıyori haberiniz olsun..

Beren 2 aylıkken onu da alıp araba seçmeye gittik, ve birçok modele Beren'i oturtarak denedik, Jane Rider'da müthiş rahat etti, hem de anakucağında.. Kumaş kalitesi de çok çok iyi.. Eşim tekstil mühendisi, onun da onayından geçti:) 3 aydır da gayet aktif kullanıyoruz, çok memnunuz.. Fiyatı biraz yüksek tabii ama biz birçok eşyayı ablamdan aldığımız için masrafımız az olduğundan gözümüze pek görünmedi açıkçası..
İstanbulun bozuk yollarına yüksek kaldırımlarına birebir bir bebek arabası.. Bebek de içinde çok rahat ediyor gerçekten, tavsiye ederim..Cevaplamak için Üye ol