göğüste süt beklemesi

aysenur_derin soruyor: 5

bir göğüs süt en fazla ne kadar beklemiş olmalıdır bebeğe vermek için? benim bir göğsüm diğerine göre daha hassas ve az verdim mi hemen süt birikiyor dolayısıyla genelde bu göğüsten süt veriyorum ama bu arada diğer göğüste de süt bekliyor. bunun bir süresi varmıdır? yani belli bir sürede vermek gerekirmi bilginiz varmı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


burcaksahin

Bebeğiniz ve anneliğiniz çok yeni :) ne güzel :) Allah sağlık ve kolaylık versin.

Bence bu merak ettiğiniz süre bilinmiyor. Yani bebeğiniz çok ufak olduğu için her istediği an emebilir, belki bu 15 dk belki de 2 saat arayla olabilir. Dolayısıyla göğsünüz her şiştiğinde aynı süre bekliyor diye bir sonuca ulaşamayabiliriz. Size önerim bekleyen göğsünüzü sağmanız olabilir. Yani her an bebeğiniz talep edebilir diye bir göğüsü hazır bekleterek diğerini sağabilirsiniz. Bebeğiniz istediği an hazır memeden emzirirsiniz. Bir o bir o diye devam edersiniz. Bazen sağmaya gerek kalmaz, bazen de stok yaparsınız. Böylece göğsünüze sürekli süt üret komutu da gitmeye devam eder. 

Lezzetli ve bol sütler dilerim :)


Ana_Panda

Tv de doktor söylemişti.. kadınlar inek değildir.. ineklerde süt sağılmaz ve birikir, ama kadınlar ne kadar sık-sık sağarlarsa ve ya emzirirlerse süt çoğalır.. ben elimle bile sağıyordum sütümü bardağa, elimi zeytinyağıyla böyle masaj yaparak. pompayı sevemedim bir türlü çünkü


zehra

Sorunuzun tam cevabi degil fakat bekleyen gogus ben fazla sut uretiyorum komutunu alacagi icin gitgide sut uretimini azaltabilir. surekli verilen goguste tam tersi komutu aldigindan ayni sekilde uretime devam edecektir. mumkun oldugunca her iki gogusu de esit olmasa bile yakin zaman araliklari ile verirseniz daha iyi olur kanaatindeyim. Bekledikce sutun sulu kisminin arttigini ve bebek doyana kadar yagli kisma ulasamayabilecegini de ekleyeyim. Bebeginize mutlu, saglikli bir omur dilerim.  


ritalar

2 göğsüde mutlaka vermelisiniz. emilmeyen memedeki süte 1 sey olmaz ama yeni süt oluşumunu engellersiniz.


aysenur_derin

bu bilinçli cevaplarınız için teşekkür ederim hanımlarCevaplamak için Üye ol