Bebeklerde güneş kremi

gamzedoga soruyor: 4

Merhabalar bebeğim 7 aylık ve Antalya'da yaşadığımız için bize artık yaz mevsimi geldi. Bebeğinizi güneşten korumak için güneş kremi konusunda kafam çok karışık. Kremlerin kimyasal içeriğinden dolayı zararları olduğu için ne yapmam gerektiği konusunda kararsizim. Doktorumuz mustelanin koruyucusunu önerdi fakat içeriği çok masum değil. Hem bebeğimi güneşin zararlarından koruyacak hemde kimyasal içermeyen koruyucu önerileriniz var mi ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevapgamzedoga

Teşekkür ederim okuyacağım 😊


dilrubaa

Ben kizima trukid kullandim. Mineral filtreli yani kimyasallar konusunda endiselenmenize gerek yok. Ama onu da sadece deniz tatilinde kullandim ya da uzun sure gunes altinda kalacaksak. Onun disinda yuzunu ve ensesini kapatacak bir sapka, arkadaslari tesettur mayosu diye dalga gectikleri uv filtreli uzun kollu sortlu bi mayo kullandik kizim icin uzun bi sure :) onun disinda denizden cikinca tshirt tayt giydiriyorum hala kumda oynarken. Mumkun oldugunca kendim bile bikiniyle dolasmiyorum, Tshirt aliyorum kizimin yaninda dururken. 


gamzedoga

Okuduğum birçok yerde sizinde önerdiğiniz trukid öneriliyor. Bende sanırım tripod kullanacağım. Çok teşekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol