calisan anneler evden nasil cikiyorsunuz?

turkuazz soruyor: 4

Oglum 16 aylik.1 aydir ise gidiyorum.bir-iki sabah veda ederek cikmak istedim olmadi.smdi gizlice cikiyorum ama hic icime sinmiyor.bu yas civari bebegi olanlar acaba neler onerir evden cikarken yapmak icin?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


barok

biz kapıdan el saalayarak çıkıyoruz biz gidiyoruz akşam gelicez diyoruz. sabiha paktunanın  anne işte adlı kitabında da böyle diyordu , sakın kaçmayın hatta o uyurken evden çıkmayın diyor , eline bir oyuncak verebilirmişiz gelince seninle bunu oynayacağız şeklinde. Güven duygusunu kaybetmemesi için bu önemliymiş. 


Ebicim76

Benimki anneanne düşkünü olduğu için beni gözü görmüyor giderken. Fakat işten eve gelince sevinçten çıldırıyor :) Hemen kucağa atlıyor ve oyun oyun çekiştiriyor oyuncaklara zaten zevkle eller yıkanıyor ve halının üzerine uzanılıyor :) Zaten sabah 7 de çıktığımdan bazen de uyuyor oluyor hiç görmüyor. Alıştı herhalde :)


silky

beni sabahlari giyinmis olarak gorunce el salliyor, sonra uzuldugunu belirten bir ses cikariyor. aksama eve gelecegimi soyluyorum, sonra tekrar el sallıyor, kesinlikle kacarak cıkmıyorum evden.


skisac

Bizimde anne-baba olarak sıkıntımız oldu biz çıkarken uyanıksak apartmanı yıkıyor, 3 kat alttaki bile seslerini duyuyormuş, sabah işe gideceğimi bildiğinden sürekli peşimde oluyor kucağıma gelmek istiyor başka kimseyede gitmiyor, evden çıkarken görürse kendi montunu işaret ediyor. anneannesinin kucağında kapı önünde ağlamaya başlıyor, akşam geleceğim diyorum el sallıyorum ama halen ağlıyor, aşağı inince camdan beni görüp gülmeye başlıyor o zaman artık rahatlıyoruz. genelde uyurken gitmeye çalışıyoruz.
Cevaplamak için Üye ol