1 Yaşında Oğlum Oto Koltuğunda Ağlıyor

bebekannesi26 soruyor: 8

Merhabalar,

bir yaşında oğlum için bebek oto koltuğu aldık ama oturmak istemiyor. Oturttuğumuz zaman içini çeke çeke ağlıyor. Böyle bir durumda ona nasıl yaklaşmalıyız?
zorla oturtmalı ve susmasını mı beklemeliyiz? Pedagojik açısından nasıl davranmak gerekiyor bu dönemlerde? 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


AlaraZ

Merhaba

Ayni sorunu ben kizimda bebek arabasinda yasamistim. Ben boyle bir cozum bulmustum koltugun kayislarina pelus oyunaklar var cortcirtli onlari takmistim onlarla oynayarak onceleri zorluk cikarmadi, biraz buyunce de her cikisimizda eline bir elma dilimi bir biskuvi veriyordum boylelikle oturmaya alisti.oyuncaklarida e bebekte bir de o zaman lcw de satiyorlardi.


deniz_nehir

Asla taviz verilmemesi gereken konulardan biri bu bence. Biz de önceleri çok sorun yaşadık. Hiçbir şekilde oyalayabilmek mümkün olmuyordu. İşler çok sarpa sardığında arabayı uygun bir yere çekip sakinleştirerek yola devam ediyorduk. Sonra tesadüfen farkettim ki ben yanında oturmadığım zamanlarda daha az itiraz ediyor. Önde oturmaya başladım.Böylelikle benim inatçı oğlum bile sonunda koltuğuna itirazsız bir şekilde oturmaya başladı.


ssebnemm

Ben sadece uykusu geldiğinde oturtabiliyorum hele bir yaşında hiç oturmazdi. öne oturma olayını ben de deniyim en iyisi.


mustafamami

alışacaktır merak etmeyin. iki çocuğumda da yaşadım. ne itirazlar ne itirazlar, yay gibi kasmalar, çığlık çığlığa. ama taviz vermedik. zaten iki dk sonra susuyor. biz de uzun yolda çaresiz kalırsak çok ağlarsa durup emzirip devam ettik tabii ki çatlayana kadar ağlatmadık. bazen sosyal medyada görüyorum arkada yastıkta filan uyutuyor bir de yavaş gittik birşey olmaz diyorlar. siz yavaş kullanırsızı başkası kullanmaz Allah korusun trafik bu. Bence de taviz vermeyin...bebekannesi26

hepinize çok teşekkür ederim. Dün sevgili @deniz_nehir'in dediği gibi onu koltuğuna oturtup ben öne oturdum ve eline @alaraz'dan ilham alarak elma verdim. Yaklaşık 15 dakika kadar gayet sakin bir şekilde oturdu. Çok şaşırdık ve mutlu olmuştuk ki, bir başladı ağlamaya, kötü oldu baya... fikirlerinizi tek tek deneyeceğim, çok sağ olun...


doulabahcesehir

Bende her ağladığında kucağıma alıyordum psikolog bir arkadaşım çocuğun kafasını karıştırdığımi net mesajlar vermediğimi kararlı olmamı önerdi. Başta zordu atlamasına dayanmak ama kucağa almayacağımı farkedince oda pes etti.simdi mutluyuz , hatta bende önde oturuyorum kararlılık sart😉


mucizeninannesi

Aynı sorun bizde de var ..bizim hatamız en baştan kemerlerini bağlamadan benim yanında oturmam ile oldu..şimdi başa çıkamıyoruz..özellikle ben kullandığımda ufak çaplı kıyameti yaşıyoruz..ama çok taviz verdik..çünkü öyle bir ağlıyor ki ciğerlerimiz daglaniyor sanki..ama taviz vermemek en doğrusu galiba..bizde deneyelim taviz vermemeyi..

Ama aklımda yakın mesafelerden başlayarak uzak yerlere doğru deneyimlemek var yavaş yavaş alıştıra alıştıra..yaşadıklarımı paylaşırım..

Sevgiler


cooper

Aynı aynı aynı:) Bende kızım 1 yaşına gelene kadar oto koltuğuna oturttuğumuzda çığlık kıyamet ağlıyordu. Her seferinde yanında oturmak ve onu oyalamak için ne yapacağımı şaşırıyordum. Buna rağmen yinede hüngür hüngür ağlıyordu. 1yaşına geldiğinde artık daha fazla dayanamadım ve ön koltuğa geçip kızımı oturtup bağlayıp ağladığında hiçbir şekilde ilgilenmedim. Zaten ilgilensem daha beter ağlıyordu. İlk günler biraz uzun ağladı ama dayandım daha sonra ağlama süresi gittikçe kısaldı. Şimdi ise otururken bitek mırıldanıyor onun dışında yarım saat kırk dakikalık yollarda huzurlu bir şekilde gidiyoruz. Bence ilgilenmeyin hayır orda oturman gerekiyor seni almayacağım deiyip önünüze dönün. Emin olun sizi anlarlar


Cevaplamak için Üye ol