Doğum mu yaklaştı?

ayseuze soruyor: 5

arkadaşlar karnımın alt kısmında kasıklarıma doğru böyle kasılma gerilme gibi bişiler oluyor ama belime öyle çok vurmuyor.ayaktayken çok faz  la özellikle.ama bebekte hareket halinde kımıldadıını hissediyorum yani.doğumla ilgili olabilir mi?yaklaşmış olabilir mi?böylemi başlar?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


harikademir

Yalanci dogum sancisi denilen sey basladi mi? Yani karnina agri giriyor mu? Karnin tahta gibi sertlesip hareket edemiyor hale geliyor musun? Eger oyle ise ve bu kasilmalar 1 saat icinde 4 kereden fazla oluyorsa dogum yaklasmis olabilir. Bir de nisan denilen pembemsi bir akintin olabilir. Bunlar varsa yaklasmis olabilir. Allah bir avazda kurtarsin saglikla bebegini kucagina almayi nasip etsin :))


ayseuze

tam karnım değilde karnımın alt tarafı. rahmimin üzerine baskı yapıyor geriliyor orası.bütün karnım değil yani.belime de çok az vuruyor.4 dk kadar sık değil şu an. şimdi başlayacağım tutmaya dkyı.su veya nişan yok.


harikademir

4 dakika degil canim. 1 saatte 4 kereden fazla yani aslinda 20 dakikada birden daha siklikla olmasi gerekiyor. Her agrinin da en az 15-20 saniye surmesi gerekiyor. Her dogum sancisi bele vurmaz. Kasiklarina agri vuruyorsa bebek asagi dogum kanalina iniyor demektir.

Ama dogum sancisinda genelde karnin tahta ya da tas gibi sertlesir ve kipirdayamayacak sekilde sanci girer10-15 saniye icinde gecer. Bu sancilar siklasinca doguma yakinsin demektir. Ama normal dogum dusunuyorsan zaten bu agrilar 15 dakiakda bir sancilar geldikten sonra 4- ila 24 saat arasinda degisir dogum senin catinin darligi ya da rahim agzinin acilmasina gire. Bence panik yapma. Yaklasiyorum isareti olabilir bunlar :))


ayseuze

tamam en iyisi ben bi duş alıp, kendimi dinlemeye alayım:)


fistikcik

Belinize vurmaya başladıysa doğum sancılarının habercisidir. Mar'ın dediği gibi, harika bir süreç olan doğumun keyfini çıkarın, bebeğinizi sağlıkla ve mutlulukla kucağınıza alın.Cevaplamak için Üye ol