OMEGA 3

kuzey_mania soruyor: 10

Hamileliğimin ilk 3 ayı mide bulantılarım çok oldugundan balığın kokusu bile midemi bulandırodu ve yiyemedim...Şimdi 4. aydayım ve yaz geldi balık yenmez artık...Bu durumla karşılaşıp balık yağı takviyesi alan  var mı?YA da doğal çözüm önerileri?Cevizde de varmış ama ne kadar yemeli , balık yağı kadar etkilemi? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim..

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


YesilAnne

Ben ceviz' i aşırıya kaçmamk şartıyla yerdim. Bir de semiz otunda da omega 3 var diye biliyorum. Şimdi ondan bol bol tüketebilirsiniz.
Bir de hamileleiğimin kaçıncı ayındaydım hatırlamıyorum doktorumuz kendiliğinden bize omega 3 takviyesi vermişti. GNC Fish Body Oil 1000. Sanırım 6. aydaydım. Doktorunuz bu konuda zamanı gelince sizi yönlendirecektir mutlaka.


rana_defne

Ben de hamileliğimin ilk dönemlerinde merak etmiş ve özellikle doktoruma sormuştum, o da omega 3'ün yalnızca son 3 ayda gerekli olduğunu ve bunun araştırmalarla kanıtlandığını söylemiş; o döneme kadar normal beslenmeme devam etmemi ve bu konu hakkında endişenmeyi bırakmamı emretmişti. Sanırım yesil-anne gibi son dönemde takviye almak yeterli; sen de endişelenme ve kendini istemediğin şeyler yemek için zorlama bence...
Sevgiler! ;)


tugbaiyigun

Merhaba,

ben normalde baligi cok seven, arayan biri olmamama ragmen hamilelikte sadece 3-4 hafta aksatmak suretiyle her hafta balik yemistim. mide bulantim yok denecek kadar az olmustu. Ama internetten arastirdim  simdi biraz ve balikyagi haricinde baska besinlerde de omega 3 oldugunu ogrendim. Semizotu, findik, badem ve yesil yaprakli sebzeler de iyi birer omega 3 kaynagiymis. Umarim bu besinleri daha rahat alabilirsin. Iyi sanslar.


kuzenyas

omega 3 bir yağ asididir arkadaşlar.balık yağından ya da kendisinden yeteri miktarda alamayabilrisiniz.bunun için balık yağından çıkarılmış omega 3 ler var, üstelik kapsül formunda ve kapsülleri de balık kıkırdağından yapılıyor.ben hamileliğim boyunca kullandım.bebeğimi emziriyorum ve hala kullanmaya devam ediyorum.
omega 3 hakkında epeyce araştırma yapmıştım kullanmadan önce.tıbbi makaleler okudum.gerçekten çok önemli birşeymiş.abim dahiliyeci ve o da birçok hastalığın önlenmesinde omega 3 tavsiye ediyor.
okuduğum ve dinlediğim kadarıyla belli bir dönemde kullanmak yerine hergün devam etmekte fayda var.neticede gıdalarımızın doğallığı tartışılır durumda.ben ihityaçlarımızı gıdalarımızdan yeterince karşılayabildiğimize inanmıyorum pek.bu yüzden gıda takviyelerine yönlenmiş durumdayım.


ponticos

doğal olarak  omega 3 alımınız çok zor değilse tabiki doğal yollardan alın..neden işlemden geçmiş ürünleri alasınız ki hemde hamileyken...perihan

Günde 2 tam ceviz, 5 fındık, 5 badem önerdi bana diyetisyenim. Günlük olarak az gelebilir ama dokuz ay boyunca her gün yediğinizi düşünürseniz epey bir yekün tutuyor.


Penny

merhaba, ben de kuzenyas'a katılıyorum. Ben de tüm hamileliğim boyunca kullandım ve şu anda emzirirken de devam ediyorum, ayrıca bebek dışında da kullanıyordum. Omega 3 bizim de beynimiz için çok gerekli fakat bebelerin özellikle beyin gelişimlerine katkıda bulunuyor. Hamileyken katıldığım hamilelik kursunda Ayşe Öner  de söylemişti. Ben  insan sağlığına hiç zararlı madde kullanmayan amwayi tercih ettim tüm takviyelerde.

Cevizdeki omega3 bitkiseldir, ayrıca hayvansal omega 3 takviyesi de almak gerekli..


kuzenyas

mide yanması ve kötü koku yaptığı için gnc yi kullanamadım.ben de bu ürünü kullandım ve hala kullanıyorum www.omega3.gen.trsuveybe

bende 30 haftalık hamileyim ve 2 hafta önce artık balık mevsiminin bitmesi sebebiyle tablet olarak omega 3 kullanmaya karar verdim.

marka tercihi olarak oldukça fazla araştırma yaptım ve carlson fish oil almaya karar verdim.

norveçten ithal ve sadece balığın gövdesi kullanılarak üretildiği için bu ürünü tercih ettim.


kuzey_mania

suveybe ,merhaba
kapsul mü? şurup mu kullanıosun?Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Siyah nokta 0

Mama yememe 0

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,