OMEGA 3

kuzey_mania soruyor: 10

Hamileliğimin ilk 3 ayı mide bulantılarım çok oldugundan balığın kokusu bile midemi bulandırodu ve yiyemedim...Şimdi 4. aydayım ve yaz geldi balık yenmez artık...Bu durumla karşılaşıp balık yağı takviyesi alan  var mı?YA da doğal çözüm önerileri?Cevizde de varmış ama ne kadar yemeli , balık yağı kadar etkilemi? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim..

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


Saduman

 hamile kalmadan önce ,hamilelikte,sonrasında yani artık son beş yıldır hergün almaya dikkat ediyorum,hiç bir zarar  görmedim( hocam ahmet aydın sayesinde).yalnız etken maddesinin yüksek olması önemli  diye biliyorum (EPA DHA). bence MANİA kapsül kullanmanız daha kolay olacak,sıvı olanı bende mide bulantısı yapmıştı.bende carlson kapsül kullanıyorum


suveybe

merhaba manıa ,

ben carlson kapsül kullanıyorum. kapsüller balık kıkırdağından yani zarralı bir jel içermiyor.

bende mide bulantısı vs gibi bi yan etki yapmadı,içimi son derce kolay


Tunam10

yaz ve av yasağı nedeniyle bende balık bulmakta zorlanıyorum. şu kapsülü denesem mi diyorum aslında. siz doktorunuza sormuşmuydunuz. herhangi bir zararı yok değil mi?yani sonuçta ilaç değil?


tubayildiz

Aslinda Somon baligi omega deposu. Ben hamileligimde bol bol yemistim. Bol sebZeli yaparsan veya salataya karistirirsan belki balik tadi azalabilir.


Tunam10

bildiğim kadarıyla ton balığı dip balık olduğundan önerilmiyor. somon dip balığı değil, değil mi?YesilAnne

Hamileleilkte somon ve ton balığı çok önerilmiyor diye biliyorum. Ben de yemiştim ama aşırıya kaçmadan. Tunam10 benim hamilelikte aldığım kapsül kilo aldırmıyor , ben hala kullanıyorum.


Tunam10

sen ne marka kullandın yeşil anne. bugün hamile bir arkadaşım doktoruna sormuş. o da omega 3 kapsüllerinin ne faydası ne de zararı var demiş. onun yerine balık yemeye devam demiş.


YesilAnne

Benim kullandığım ,GNC Fish Body Oil 1000' di. 180 kapsül var içinde. Tabiki balığa ve omega 3 içeren diğer besinlere devam etmelisin. Bu takviye. tubayildiz

Somon Baligi omega 3 acisindan en zengin doktorlarin ozellikle tavsiye ettikleri bir balik. Dip baligi degil ve hamilelikte rahat rahat yiyebilirsiniz. Gnc gibi ek takviyeleri doktorunuza danismadan almamanizi tavsiye ederim. Benimki izin vermemisti. Ben hamileligimde haftada uc gun somon YEdim hala da emzirdigim icin devam ediyorum. bebeklere de ilk baslanan baliklardan somon. Bir de hamsi omega deposu AMA yagi ile bugulama yerseniz ancak o daha balik kokar sanirim.


YesilAnne

tunayildiz,

ben hamileliğimde çok fazla balık yedim. Omega 3 içeren gıdaları tüketmeye çok dikkat ettim. Kullandığım takviye kapsulü de bizzat doktorum reçeteme yazdı. Her doktorun yorumu farklı oluyor sanırım. Çünkü benim doktorum somon ve tonu yiyebileceğimi ama aşırıya kaçmamamı söylemişti.Cevaplamak için Üye ol