İkinci çocuk, yaşam, kariyer, bakıcı sorunu!

sugural soruyor: 7

Merhabalar,

5 haftalik hamileyim..Bu ikincisi olacak..Ilk yavrum su an 19 aylik.. Aralarinda yas farki olsun istemedik, beraber buyumeleri kardesligi tam anlamiyla yasamalarini saglar diye dusunduk. Beraber oynayarak buyusunler, hem arkadas hem kardes olsunlar hayatlari boyunca...

Ancak, ben hem yogun calisan, hem de master yapan bir kadınım. Evde her isimizi yapan bir yardimcimiz var. Doguma kadar bir sorun yok. Hatta dogum izninin bitimine kadar bir sorun olacagini sanmiyorum ancak ondan sonra ne olacak? Iki bakici tutmayi planliyorum..

Hatta buyuk kızıma bir oyun ablasi, kucuge de bebek bakicisi olsun diyorum kucukluk de ablasıyla oynayabilmeye baslayana kadar...

Simdiden dert oldu icime 1.5 sene sonrasi resmen! Siz deneyim edindiniz mi boyle birseyi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Saduman

selam

sağlıkla kucağına al bebeğini,yaş aralığı daha iyi olacak, benimkilere göre.şimdiden stres yapmamaya çalışın.yardımcının olması çok iyi,hem sizin doğum izniniz bitene kadar büyük kreşe yarı zamanlı başlayabilir.bütün bunlar günü gelince daha doğru karar verilecek şeyler,kolay gelsin,şimdilerde mevcut bebeğinizle keyfinize bakın:))


neretva

Bence de üzülmeyin. Büyüğü 2,5 yaş gibi yarım gün kreşe başlatabilirsiniz. Ablası da ona öğleden sonra bakar. Benim şu anda kesinlikle gözüm yemiyor, çeşitli sebepleri var. Ama madem iki bakıcı tutacak durumunuz var, en azından bu bir artı. 2 yıl sonra zorlukların büyük kısmı geçmiş olur ve çocuklarınızla gezer tozarsınız.


opposition

2 yaşından sonra başlıyor artık kreşe çocuklar, yarım gün gitse, öğleden sonra gelp uyur, bir bakıcı ve yardımcı da ikisini idare edbilir bence, çok düşünmeyin hallolur bir şekilde :)


CokBilmis

Eğer 2 yardımcı tutacak imkanınız varsa, neyi dert ediyorsunuz? Su akar yolunu bulur, siz içinizi ferah tutun.


mert_mert

eğer ikinci yardımcı varsa hemen 3 bebeğide yapın derim..3 bebeğe 2 yardımcı fena olmaz..ipekkusgoz

Bence şimdiden bunları kafaya takmayın.2. hamileliğinizin tadını çıkarın, varsa birinciden ukteleriniz onları giderin.Keyfini sürün kısaca:)


fistikcik

Kızınız o zaman 3 yaşını geçmiş olacak, kreş neden düşünmüyorsunuz ?Cevaplamak için Üye ol