uyku sorunu---13 aylık bebek

annederya soruyor: 5

oğlum son 2 aydır ( yürümeye başladıgından beri ) geceleri 23,00-24,00 gibi uyumaya başladı. ben çalışan bir anne oldugum için beni görmek istediğini düşündüm ilk başta.


ama şimdi birde kendi yatagında değil bizim yatakta yatmayı tercih edince iyice problem olmaya başladı uyku bizim için.

daha önceden bizim yatakta yanına yatarak uyutup odasına tasıyordum. ama artık yatagına koyduktan 15 dk. sonra çığlık çığlıga uyanıyoruz.

yanıma aldıgım zaman da tüm gece dönmekten, kalkıp gözleri kapalı kendini diğer yastıga atmaktan tam derin uyuyamıyor

böyle bir durumu yaşayan varmı???  geçicimidir???

her gece sadece 3-4 saat uykuyla işe gidiyorum.  ve daha da kötüsü artık oglumu uykuya nasıl yatıracagımı bilemez vaziyetteyim.

tracy yönteminde başarılı olamadık. çığlık çığlığa aglıyoruz.

lütfen yardım nurti anneleri


Bu soruyu cevapla


5 Cevap


lopikcim

AYNI DURUMDAYIM:-( artık uyku zamanı geldiğinde tüylerim diken diken oluyor..Lütfen yardım :-(((((


gul_duru

   anne derya; tam bizim durumu anlatmışsın.bende çalışıyorum ve artık sabahları işe gelırken arabayı emnıyet şeridine çekip yarım saat kestırsem mi diye dusunurken buluyorum kendımı.

  lopikçim;senin kuzu 18 aylık aynı diyorsun ben bir kaç aya biter dıye dusunuyordum ama sen de yazınca umutlarım suya düştü :( ne zaman düzene girecek peki tecrübeli anneler varsa yazarsa cok sevınırım.Dayanma gücümün artması için bitişi olan bi zaman dilimi duymak istiyorum mesela 20 aylık olunca veya 24 aylık olunca gibi :)


lopikcim

:-( gül duru bizim uykudan uyanmalar 13-14 ay civarı düzelip 1 e falan inmişti, ama ne zaman ki azılar ve köpekler yola çıktı tekrar sapıttı durum., saat başı uyanıyor bu aralar ve uyuduğunda da kıvranıp duruyor, bir o yastığa bir bu yastığa sarılıyor, yatağında uyandığında kıçını sallatıyor, durduğunda devam edesin istiyor, gecenin bir vakti belin kopuyor; alıp yatağıma koyuyorum bu kez de dönüp duruyor, kah kafamıza kah göğsümüze tekme yemekten ve düşecek korkusuyla uyumak mümkün olmuyor.... Dün gece bir de bezine takmıştı, çıkarttırdı, tekrar bağlamak istemedi vs..Tam 2 saat(1-3 arası) boğuştuk, en sonunda sesim yükseldi:-( Tüm günüm zehir oldu, tahammülsüz ve kötü anne gibi hissediyorum :-(((((((


Bu arada uykuya dalma  zaten doğumdan itibaren büyük problem, en az 40 dk uğraştırıyor beni, ama ablam en fazla 15 dk da uyutuyor...Çok başarısızım bu konuda özetle...


annederya

bazı arkadaslarım 1 hafta boyunca deliler gibi ağlatarak ve yatagından hiç almayarak ( odadan çıkmadan) yataga alıştırdıklarını söylediler ama çalışınca bu cok zor.


birde  bikaç denemedem sonra olmadıgını görüp vazgectim ben. belkide bu yanlıstı


gul_duru

Ben artık kabullendim benim kuzumda böyle yani bazı bebekler bu şekilde uyku düzenine sahip (tabi düzen denilebilirse) sabır sabır sabır diyorum ve diliyorum kendim ve bizim durumumuzda olan tüm anneler için.Cevaplamak için Üye ol