9 buçuk aylık bebek kahvaltı ve içecek öneriniz var mı?

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


eloskovecanuk

Benim de kahvaltı hazırlama şeklim genelde böyle...Omleti severek yiyor. Lor peyniri ve bir tatlı kaşığı tereyağı omlette hep var,bazen de birkaç dal ıspanak veya çeyrek yeşil biber minik küpküp doğranmış, veya çeyrek kabak rendesi , veya haşlanmış patates koyuyorum.Değişiklik olsun diye...Bİzim doktorumuz hergün bir zeytin yesin demişti. Ben de marmarabirliğin az tuzlu zeytinini aldım ve onu da minik küpler halinde omletine katıyorum. Ve genelde kendi yaptığım ekmekten de bir küçük dilim yediriyorum, bitki çayına ya da formül süte bandırıp.

Meyve suyunu da içiyorsa ne güzel, bence yarım küçük kupadan zarar gelmez, faydası bile olur :)


eloskovecanuk

:) Gaz konusunda pek bir sorunumuz olmadı, karnıbahar! dışında:)O yüzden ona bir yorum yapamıycam..
 Kabağı çok ince rendeyle yapınca zaten hemencik bişiyor direk omletin içinde. Patatesi haşlanmış koyuyorum, bir de biber ve ıspanağı tavada soteliyorum azcık, mesela biraz su katıyorum su buharlaşana kadar pişiyorlar...
Afiyet olsun bebecike:)


CokBilmis

Sele zeytinler tuzsuz oluyor. Suda bekletip kabuğunu da soyunca tuzu filan kalmıyor.

Ben kendim yemek yanında içecek içmeyi sevmediğimden kızıma da ikram etmedim. Bu nedenle  kahvaltıda su içmiyor.


CokBilmis

Hepsi alışabilir.

Ben de 4. ayında kestim gece beslenmesini. O aydan sonra gece beslenmediği halde büyümesi gayet sağlıklı gitti. Hala da emziriyorum.


polen

kahvaltı için çoğunlukla tercihim omlet benim de.hergün farklı yapıyoruz,artık işe başladığım için yardımcım yaptırıyor kahvaltısını,geçenlerde yumurtaya itiraz edince bıktı diye 2 gün ara vermiş yumurtaya,sabah taze çorba yapıp içirmiş,bunu da sevmiş.3. gün daha rahat yemiş yumurtasını.
içecek olrak aylardır kendi bahçemizdeki ağaçtan topladığımız ıhlamurdan yapıp veriyoruz,severek içiyor.meyve suyunu pek sevmiyor,meyvenin kendini yemeyi seviyor.


cinarerol

arkadaşlar omleti çok merak ettim. hiç denememiştim. nasıl yapıyorsunuz? normal omlet gibi mi? doktorumuz sadece yumurta sarısını kullan ve tam pişmiş olması gerekiyor demişti.


Yesil_anne

Kahvaltı öğününün önemine çok inanıyorum ve epey detaylı hazırlıyorum kahvaltısını ve dönüşümlü olarak badem-ceviz-hurma-siyah üzüm de katıyorum ama sabitimiz yarım dilim tam buğday ekmeği-keçi peyniri-yumurta sarısı -4 zeytin-fındık büyüklüğünde tereyağ.Cevaplamak için Üye ol