8 aylık beşiğinden kalkmaya çalışan bir bebeğe nasıl ferber uygulanır??

buhar soruyor: 2

merhabalar nurturia milleti...

kızım 8 aylık oldu bi dönem ferber metodu uygulamıştım süper olmuştu kendi kendine uykuya dalıyor bizi hiç yormuyordu ..
neyse bi ara hasta oldu diş çıkardı tatile şehir dışına çıktık vs.. vs.. derkene düzenimiz tamamen kaydı bilimum sallanma yollarını sevdi ve onları tercih etti uykuya dalmak için,ayakta beşikte kolda salıncağında vs vs..
şimdiii.. demem o ki; tekrar uygulayabilirmiyim bu metodu ? lakin şöyle bir handikapımızda var artık döndüğü için beşiğinden kalkmaya yelteniyor kerata pek kontrol edemiyoruz. bi kaç kez denedim fekat kalkmaya çalıştığı içün muaffak olamadık .. deneyen arkadaşların fikirlerine ihtiyacımız var some body help meeee:))

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


buhar

yelish teşekkür ederim ilgin için.. evet fazla seçenek sunduk o anı atlatabilmek için sıkıntısını giderebilmek için.. çok da müsait ortamlar olmadı açıkcası istikrarlı olabilmek için..

sorunum şu aslında tam olarak beşiğine koyduğumda pozisyon değiştirip kalkmaya çalışıyor dolayısiyle tamamen dağılıyor uykusu varsada.. merak ettiğim şu geçmi kaldım aceba yoksa hala ümit varmı :)

corapailesi teşekkür ederim hemen bakıyorum :)


cerenaltintel

Biraz sert yaklaşmışlar ama çözüm sormuşsunuz yazayım dedim;Gözümü korkuttu başta ama babaanne ile kaldığı 2 günün sonunda yatağa bağlamak zorunda kaldım yorganı yatak kenarlarına vs sokuşturarak, işe yaradı ilk akşam ama direnseydi yatağa bağlar mıydım bilemiyorum.

http://blogcuanne.com/2011/05/18/uyku-sorunu-olan-bebekler-icin-rutin/Cevaplamak için Üye ol