2- 2,5 yaş çocuklarınızla neler oynuyosunuz?

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


esinci

inci de aynı sanıyorum bu da bir dönem. odasından sürekli yeni oyuncaklar taşıyoruz oturma odasına 5 dak sonra yenisini istiyor sürekli ordan oraya taşıma va dağıtıp ilgilenmeme hali yani.kitaplara ilgili ama onlarda fazla oyalamıyor.tek değilde bizimle beraber oyun oynamayı seviyor. lego yapıyoruz. mutfak seti var yemek yapıyoruz.bu tarz şeyler ama uzun süreli değil oyunlarımız.


esinci

ilk aldığım mutfak seti ki onu yeğenime doğum günü hediyesi diye almıştım,barbie nin ki idi 78 tl ye almıştım. müzikli ,ışıklı bir mutfaktı. inci ye öyle özel bir şey almadım daha küçük olduğu için. henüz anlayacak yaşta değil. sanıyorum 14 tl gibi bir şeydi.lavabosu,altta fırını üstte ocağı ve üzerinde tabak,tencere vs aksesuarları olan basit bir şey.neticede aynı işi görüyor.böyle basit bir şey alabilirsiniz bence:))


esinci

:))


irmakveannesi

selam, benimki de yakında 2,5 olacak. benzer durumdayız. bazen bütün oyuncaklarını ortadan kaldırıp, günlük olarak birkaç taneyi ortaya çıkarmayı düşünüyorum. ama günlük hayat içinde bununla uğraşmak, bunu takip etmek zor. sanırım artık sosyal bir ortamda belli bir düzende oynamaya ihtiyaç duyuyorlar. bundan olabilir. oyun grubundayken bakıyorum, aslında orada da çabuk sıkılabiliyorlar. ama yine evden daha düzenli.

mutfak seti konusunda katılıyorum, fazla yüksek fiyatlı birşey almak şart değil. biz marketten 17 TL'ye almıştık, o da iş görüyor. ocağı, fırını ve lavabosu var. daha çok tabak-çanaklarıyla ilgileniyor. tatilde topladığımız taşlardan büyük boylarını içine koyuyoruz, biraz da su. bazen mama sandalyesine oturtup içine maydanoz veya peçete, artık oynayabileceği başka şeyler koyuyorum, epey oyalanıyor.

puzzle hastasıydı, artık eskisi kadar değil. daha çok little people veya küçük bebeklerle oyun kurmayı seviyor. bir de fiziksel hareketleri çeşitlendi. dart, kovanın içine basketbol, çemberle oynama, yüksekten atlama gibi şeylerden çok zevk alıyor.


esinci

önceleri tüm oyuncaklar elinin altında iken bir kısmını kaldırdım.huysuzlandığında onlardan birini çıkarıyorum.yeni oyuncak almışız gibi seviniyor.tavsiye ederim:)Cevaplamak için Üye ol