Yogurt

Gulnur_Kaan soruyor: 4

Ikindi ogunu olarak bebegime yogurt vermek istiyorum. Yogurdu mayalayip yapanlar; - Hangi sut ve yogurdu kullaniyorsunuz? Inek sutu bildigim kadariyle 1 yasin altina onerilmiyor... - Tarifiniz nasil? Hazir yogurt verenler; - Hangi marka yogurdu veriyorsunuz? Doktorumuz tam yagli yogurt yedirmenizde sakinca yok dedi ama Ben kararsiz kaldim kendim mi yapsam hazir mi alsam konusunda.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


feyzadereli

ben organik süt ile yapıyorum. ilk yaptığımda sütaş'ın büyüyorum yoğurdunu kullanmıştım maya olarak. yoğurtun tadı çok güzeldi, ve mayaladığım yoğurdun tadı da aynı öyle oldu. ondan sonra hep kendi yoğurdumdan mayaladım. yoğurt makinası ile yapıyorum, hem çok rahat oluyor, hem de güzel tutuyor. weevell yoğurt makinasında 7 kavanoz var, her biri yaklaşık 120 cclik, 6 gün boyunca, hergün 1 kavanoz yediriyorum ece'ye, son kavanozu maya için kullanıyorum. ece çok seviyor tadını.

Bu arada bebeği yoğurt sevmeyenler, günkurusu kayısıyı haşlayıp yoğurda karıştırabilirler. hem tadı daha tatlı oluyor hem de ek gıda alan bebeğin kabız olma ihtimaline karşı çok iyi.

Sevgiler,

Feyza


lonelywalk

Benim tavsiyem Sinbo'nun yogurt makinesini al,zaten cok ucuz 29 tl. İlk seferde hangi yogurttan olursa olsun 1 yemek kasıgı yogurda yarım litre keci sutu ya da gunluk sut, ya da organik sütle mayala, sonra da yaptıgın yogurdu maya olarak kullanırsın.Ben aksam yatarken koyuyorum makineye,6-7 saat sonra tam istedigim kıvamda oluyor.Babymix'lerin icinde ne olursa olsun katkı maddesi vardır diye duymustum,vermesen daha iyi.


emine_

akadaşlar yoğurt yapmak okadar zahmetsizki,hazır şeyler yedirmeyin bebişlere.mibrin yapılışını anlatmış.organik süt bulamadınız şişe sütler her markette var.
ben oğluma ilk gıda olarak yoğurt yedirdim.hiç itiraz etmeden tek yediği şey diyebilirim.bi yerde okumuştum bebek ilk ne tadarsa onunla devam edermiş.komşumda ilk ağızlarına hurma sürmüş.o yoğurtlarını yedirirken tatlandırıp yediriyo(bebe bisküvisi,muz....vb) bikere yemediğini sonra yiyebiliyo,
birde ikindi değilde öğleyin yedirmeyi deneyin,meyve ile yerini değiştirin.


madvim

Kesinlikle evde mayalamak çok daha sağlıklı . İçinde ne kadar katkı maddesi ar bilmediğiniz yoğurdu yedirmeyin bebeğinize. Yoğur Mayalama
Cevaplamak için Üye ol