3saatte bi emiyor

esma2012 soruyor: 4

9günlük bebegim 3saatte bi 10-15dk emiyor sizce yeterlimi? ve sadece bi gögüsümü emiyor digerinde uyuyakaliyor. diger gögüsüm elektrikli pompayla sagip posete koyup buzluga atiyorum acaba dogrumu yapiyorum? Anne sütünü makine ile sağmak süt üretimini azaltır mı acaba?
yardimci olursaniz cok sevinirim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ayberke

Endişe etmeyin benim oğlum memeyi bırakana kadar (16 ay) iki meme toplam 15 dakika bile emmezdi.Bbebek ne kadar emeceğini bilir.Aç kalsa size dünyayı dar eder merak etmeyin.


nec5139

3 saat çok uzun bir zaman bence ve uyumasına izinvermeden emzirmelisiniz çünkü o kadar küçük bir bebek hem az emme gücüne sahip hemde uykuya çok meyilli .

Uyumadan emzirin sütünüzü sağmak yerine bebeğiniz emmeli.
birde aklınızda bulunsun sütün içeriği bebek büyüdükçe değişir dolayısıyla 10 gün önceki gereksinizm ile bugünkü arasında fark olur stoklamak yerine bebeğin emmesini sağlayın bence fikrim bu.
Kolay gelsin analı babalı sğlıklı olsun inş.


ozgeoyku

3 saat cok geldı bana yenı dogan ıcın bence memede uyumasına ızın vermeyın boylece daha cok emer bırde dıger memenıze de alıstırın tek meme emzırmeyın saglıkla buyutun bebegınızı....


fistikcik

Arkadaşların cevaplarına katılamayacağım. Yenidoğan bir bebeğin eğer kilosu iyiyse (3 kilonun üzerinde), sarılık gibi bir problemi yoksa beslenmesinin ona 3 saat boyunca yetmesi son derece normaldir, hatta olması gereken budur. Bebek ne zaman yiyeceğini ve uyuyacağını bilir. Eğer sarılık gibi bir sebep yüzünden sık beslemeniz gerekmiyorsa güzel uyuyan bebeğe dokunmayın.

"Tek meme vermeyin" diyen arkadaşa da katılamayacağım. Bebek bir memenin sütüyle doyabilir. İlla iki meme verilecek düşüncesiyle 10 dakikada bir meme değiştirilirse bebek sadece şeker ve su ağırlıklı ilk sütü alır. Yağdan zengin ve daha besleyici olan son sütü alamaz. Bir emzirmede tek meme, eğer bebek doyuyorsa, ideal olanıdır. Doymuyorsa zaten diğer memeyi ister.Cevaplamak için Üye ol