25 günlük bebeğini hasta edip antibiyotik veren var mı?

zumre soruyor: 6

3 gündür bogazı yırtılıyor gibi öksürüyor. ilk gün sağlık ocağına götürdüm, doktor bişeyi yok, boğazını temizliyordur dedi. bugun başka bir doktora götürdüm. sulcid antibiyotik verdi. kullanan var mı?
çok küçük olduğundan öksürük şurubu vermiyorum dedi. ateşi çıkarsa diye de ateş düşürücü verdi.
çok kötü anne olucam sanırım. benim gibi yapan var mı bebeğini. normal mi? ben kötü müyüm?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


rana_defne

mutlaka güveneceğiniz bir doktorun da fikrini alın derim ben.
hafif ishal olmuş bebeğime antibiyotik vermişti bir doktor, referansla gitmiştik ve o zamanlar ona güveniyorduk. sonra ishal beter oldu ve 3 gün hastanede yattık. meğerse zaten bozuk olan bağırsak florası, antibiyotikle daha da bozulmuş.
3 kere düşünmek lazım ilaç verirken, özellikle de bu kadar küçük olduklarında.
çok çok geçmiş olsun, moralinizi bozmayın, inanınki geçiyor ve ufaklıklar hatırlamayacak bile.. ;)


baharb

test isteyin, bosuna antibiyotik vermeyin, atesi de yokmus zaten. virus de olabilir, oyleyse kendi kendine gececktir, bosuna antibiyotik almasin. o yuzden test yaptirin diyorum. test istemeden antibiyotik veren doktordan da kacin.


tijen

mutlaka iyi bir doktora gotur,oksuruk cok onemli,yurtdisinda yasadigimiz yerde,oncelikle test yapiliyor sonucuna gore bebege antibiyotik veriliyor,bizde kullandik hemde tam sizin gibi 3 haftalikken,
gecmis olsun,


zumre

basit bir öksürük değildi benim ki. öksürürken gözleri kıpkırmızı oluyordu. yaşlar geliyordu gözünden. öksürüğü bitince "senin yüzünden" der gibi bir bakışı vardı ki. 

yorum yapan, moral veren herkese teşekkür ederim.

geçen çarşamba günü antibiyotik şurup verdi doktor, iki gün kullandık. cuma kontrolde iğneye başladık. o hemen etkili oldu. c.tesi bir daha muayene etti doktor. akciğer grafisi istedi. iltihap vardı. 10 iğne yaptırdık. dün bitti. bugun kontrol etti tekrar. öksürük şurubuna devam edicez. p.tesi tekrar kontrole gidicez.
öksürüğü devam ediyor ama hırıltısı ve nefes alması düzeldi.

antibiyotik penisilin olmadığından test istemedi sanırım.


ritalar

çok geçmiş olsun. böyle byle büyücek bu yawrucaklar. herkezin böyle hastane hikayeleri oluyor. bebekli annelerle bol bol sohbet edin. yanlız olmadığınızı bilmek iyi gelecek.

ayrıca kötü anne felan değilsiniz çünkü iyi anne diye bir şey yok... anneliğin optimal 1 karşılığı yok...


burcakyaman

kesinlikli kötü anneyim diye düşünme bu kadar endişe kayıgı bebeğinin üstüne titreme.... bunları yavrusunu çok seven iyi anneler yapar benim oğlum ilk hastlandığında kendi annem ve kayınvalidem nasıl hasta ettin bu çocuğu dediklerinde suçlandığımı anlamadım o anın endişesiyle doktora gidince ben  oğlumu hasta ettim dedim suçlanmayı kabullenmişim bilinçaltımda demek ki. doktorum kızdı olurmu öyle şey ne garezin varki bu bebeğe dedi onun hasta olacağı tutmuş olmuş kendini suçlarsan gereksiz panik yapar ve doğru olanı yapamazsın bebeğin için demişti o zamandan beri ben kendim için kötü diye düşünmedim ve kendime hiç laf söylettirmedim. oğlumu herkesin sevdiğinden daha çok seviyodum birilerinin torunuysa benimde canımın parçası kimse ona benden daha iyi bakamaz bunlar senin içinde geçerli kimse ona senden daha iyi bakamaz onu senden daha çok sevemez.
hastalığa gelince bu ufaklıklar böyle büyüyecekler bir iyi bir kötü umarım yaşamınız boyunca yaşayacağın en büyük dert üst solunum yolu enfeksiyonu öksürük olur....
Cevaplamak için Üye ol