15 Gundur yesil kaka

mugmela soruyor: 5

6 Haftalik kizlarimdan biri devamli yesil kaka yapiyor, kivami devamli degismekle beraber sebebini bir turlu bulamadik. Doktoru mikroskopi ve kultur istedi, hepsi temiz cikti. Mamasini degistirmistik, tekrar degistirdik ama yesil kaka devam ediyor. Boyle uzun sure sebepsiz yesil kaka problemi yasayan var mi?
Bu kizimin diger kizimdan tek farki cok sik emiyor olmasi ama gunde alabildigi sut anca 60 cc fln...bu kadarcik anne sutu yapar mi bu kdr fark???

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


burcaksahin

Yeşil kaka sizin yediklerinle alakalıdır diye düşünüyorum ama bu durumda diğer bebeğiniz aklıma geliyor. Emzirirken ne zaman ıspanak ve semizotu yesem oğlumun kakası yemyesil oluyordu. Büyüklerimiz üşüttüğü zaman kakasını yeşil yapar inancındalar.  Gaz sancısı çekiyor mu veya kakası sumukumsu gibi mi? Doktorunuz üşütme üzerinde durdu mu?


ilal

yeşil kaka çok yemenin işareti (yani emmenin) dr. kadir tuğcu beslenme aralarını açın demişti...bu bizde pek mümkün olmadı...ama emin ol hep yeşil yaptı...çok nadir altın sarısı oldu..ama hiç problemimizde olmadı...gönlünü ferah tut yani...isresen yeşil kaka ile ilgili link verebilirim...


Damla

Bir memeyi ilk emdiğinde önsüt (şeker+protein ağırlıklı) , daha uzun süre emdiğinde yağlı sütler geliyor. Ben fazla önsüt emmenin yeşil kakaya yol açabileceğini okumuştum. Bu bebeğin kilo alımını da etkiler diye biliyorum. Verdiğiniz memeyi değiştirmeden uzun uzun emzirmeyi deneyebilir misiniz?


burcaksahin

daha önce bu konuda yazışılmış. mugmela dilerim işine yarar.

http://www.nurturia.com.tr/questions/6e9a8ad1-8034-465b-bd45-9d5d01619b1b/1/yesil-kaka


nesejoy

bebegin gazi var mi? benim kizimin ilk 4 ay kakasi surekli yesildi. dktorumuzun gazli bebeklerde boyle oldugunu soylemistiCevaplamak için Üye ol