Kalcadan gelen ses problemi yaşayan var mi?

ceren14 soruyor: 4

Merhaba

.benim kızım 7 aylık ve 3-4 gündür bacaklarını hareket ettirdikce önce sağttarafından kalçadan simdi de bazen sol kalçadan tok tok diye ses geliyor.sanki kemik yerine girip çıkıyor.1 ayda USG sonucu normal çıkmıştı. Simdi röntgen çektirdim o da normal çıktı.ama içim hic rahat değil.o sesi devamlı duyuyorum o sesi.bu sorunu yasayan var mi.iyileşme ne zaman oldu?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


babel

Çıtır çıtır sesler gelirdi, kafayı yerdim. Öğrendim ki kemiklerden gelen büyüme ve esneme sesleri imiş. Ama tok tok diye ses gelmedi hiç. Rahat değilseniz mutlaka sorun doktora. Çocuk ortopedi bölümü varsa gittiğiniz hastanede daha iyi olur. 

Umarım önemsiz bişidir. Sevgiler.


ceren14

Bacağını içe dışa,yukarı aşağı oynattikca çit çit ediyor tok bir ses ama.bazen kendisi bacağını hareket ettirdiği zaman oluyor.ben kontrol amaçlı oynattigimda da duyuyorum.doktor rontgende kalça kemiklerinin acisini ölçtü. Normal dedi.bazen kemikler arasında gaz birikincw olurmus. Vücudunun başka yerleri de bazen citliyor.ama kalçalar daha sik çıkarıyor o sesi.cildiricam ya.ne zaman geçecek bu gaz


babel

bence sorun doktora içiniz rahat etsin. sorun derken çok detaylı açıklama isteyin hatta başka doktora götürün. ben de sizin gibiydim. haklısınız endişe etmekte.

bir de sık sık bacak hareketleri yaptırabilirsiniz. o biriken gazın fazla birikmeden cıkmasını sağlar. ben cok yaptırırdım. hala da yaptırırım. bisiklet çevirme hareketi, dieseklerini dizlerine değdirme hareketi falan yaptırın derim..


ceren14

Teşekkür ederim yorumunu için. Annelik işte insan endişe ediyor.benim gibi bunu yaşayan var dır mutlaka.en iyisi başka doktora sormak olacak.birkaç gün geçsin hala geçmezse götürücem.Cevaplamak için Üye ol