suni sancı teklifini kabul etmelimiyim?

fatima soruyor: 10

mrblar sizin fikirlerinize ihtiyacım var
ben 38 haftalık hamileyim dün kontrolum vardı.doktor baktığında 2 cmlık acılman var dedi herşey  yolunda çocukta aşağı inmeye başlamış.cuma günü büyük ihtimalle doğurursun dedi.cuma günü bekliyo kontrol edecek .suni sançıyla başlatalım dedi.gittiğim hastanenin yoğunluğundan dolayı akşam ve hafta sonları kendi doktorumun gelme gibi bi lüksü yok.kendi doğurtmak istiyo.buyüzden suni sancı teklif etti.ben korkuyorum heyecandan hiç bişi soramadım neden 38 haftada?sizde nasıl davranmalıyım.gerçi gel ilerleme yoksa ileri tarihede atabiliriz dedi.kafam karıştı.galiba heyecan yaptım.
cevaplarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


65 Cevap


fatima

şimdilik bekliyorum.doktor  bugünde bekliyodu beni ama gitmedim dün akşam adet sancısı gibi ağrılar gelip gitti sabah tık yok.şu nişan herkeste doğumdan önce gelirmi yoksa kişiye göre değişiyomu.ilgilendiğiniz için çok saolun.galiba ilgiye ihtiyacım var:))


Ulku

ilkinde geldi, ikincide gelmedi o nisan bende.

baska bir doktora daha gorundun mu?


fatima

yok görünmedim.çrb günü gidicem inş


BlogcuAnne

Fatima - Her doğum, her hamilelik farklı. Benim ilkinde nişan falan gelmemişti, ikincisinde geldi. İlkinde suyum kendiliğinden patlamıştı, ikincisinde doktor yardım etti.

Ancak her şey yolundaysa, bebek stres altında falan değilse neden suni sancı verilsin? Henüz 40 haftayı tamamlamamışsın bile... Kaldı ki, artı eksi en az iki hafta oynama payı var.


yaseminn

ben olsam beklerim. bebeğin gerçek doğum tarihini belirlemesi ve kendi zamanında doğması, doğumda hangi doktorun yanımda olacağından daha önemli olurdu.

suni sancı her doğumda verilmesi gereken bir şey değil ancak hastane ve doktorlar doğumu ve süreci kendi kontrolleri altına almak ve işi hızlandırmak için gerekli gereksiz suni sancıya başvuruyorlar. en azından benim ilk doğumumda böyle olmuştu.

sana rahat ve kolay bir doğum dilerim.
  yuksel_

ben de beklemenizi tavsiye ederim. benim nişanım gelmişti sonra da düzenli sancılarım başlamıştı. ama suyum felam gelmemişti. ben de şartlamışım kendimi su gelmesi lazım diye, sancılar başladığı ve düzenli olduğu halde yalancı sancılar olduğunu düşünüp çanta felan almadan hastaneye gitmiştim. doktor da hemen yatış yapmıştı doğum başlamış diye :)
bırakın bebiş kendi karar versin geleceği zamana, herşey yolunda ve normalse bence de gereksiz müdahale anlamsız.


fatima

benimde cumartesi gününden beri belime ve karnıma ağrılar vuruyo adet sancısı gibi ama nişan fln gelmedii.


Ulku

geliyor mu bebek acaba? :) adet sancisi gibi baslar cunku.fatima

az öncede belime vurdu ama düzensiz.belli bi zamanı varmıdır acaba bu sancılardan sonra bebeğin gelişi.


yaseminn

yoktur fatima. bu süre, kadından kadına, hatta aynı kadının doğumundan doğumuna değişir ama anladığım kadarıyla doğuma çok yaklaşmışsın.


tekrar rahat ve kolay bir doğum diliyorum sana. mutlu kavuşmalar...Cevaplamak için Üye ol