Ön barı bulunmayan bebek arabası

_anthemis_ soruyor: 5

Selam arkadaşlar, Chicco Lite Way Top Puset aldık ve pusetin ön barı bulunmuyor. Emniyet kemeri falan var tabi ki ama acaba sorun oluyor mu? Yani bu tip puset kullanan var mı? Güvenlik sorunu yaşar mıyız? Bebek doğduğu andan itibaren kullanılabiliyormuş ama ben deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum. Doğar doğmaz kullanabilir miyiz? Eğer uygun olmaz diyorsanız gidip değiştirme imkanımız var malum daha ortada bebek yok:)

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


hacer

bizim bebe comfort loola pusetimiz var, ön barı çıkabiliyor ve kızımız 1 yaşına geldi hala takmadık. hiç ihtiyacımız da olmadı. sürekli bağlı tuttuğumuz için diyeceğim ama değil. barın bebeği tutmak gibi bir fonksiyonu yok sanırım.


Damla

Eğer semt pazarı gibi kalabalık yerlere girip çıkacaksanız yararlı olabilir. Oğlum arada bacaklarını da koyardı barın üstüne. Bunun dışında çok da gerekli değil bence.


annevebebis

Ön barın bebeği tutma fonksiyonu yok ama bebeğin ön barı tutma fonksiyonu var. Bizimki iki elini koymadan asla seyahat etmiyor mesela :) Böyle bebekler de var. Ama ön bar nedir bilmeden büyürse, o zaman ön barı tutma isteiği de olamayacaktır. Sonuç olarak, yazdıklarım kararınızı etkileyecek şeyler değil :)


hijyenim

biz de bahsettiğiniz pusetten kullanıyoruz ilk 20 günlükken kullanmıştım
memnunum ama şimdiki aklım ols ya daha hafif bir şey alırdım ya da travel sistem...


_anthemis_

demek ki ön bar çok da lüzumlu birşey değilmiş :)
bütün annelere yorumları için teşekkürlerCevaplamak için Üye ol