işyerinde gün içinde sağdığım anne sütünü birleştirebilir miyim?

pinar0679 soruyor: 10

Pazartesi günü işe başlayacağım.( sabah 08.30 - 15.30 arası çalışacağım) mesai saatleri içerisinde sağdığım sütü tek bir cam kavonazda saklasam olur mu? Yani sabah 10.00 da sağdığım anne sütünün üzerine 13.00'da sağdığım sütü ekleyebilir miyim?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


birsenf

bence ekleme çünkü sabah sağdığın sütü buzdolabına koyacaksın sonra 13:00 sağdığın süt ılık olacak onuda ayrı bir kapa koy ben hep öyle yaptım hatta kap kullanmadım yer kaplamasın diye süt sağma poşetine koydun soğuk tutan çanta ile götürdüm.


Bona

eklememelisiniz..hepsini ayrı kaplara yada poşetlere koymanız gerekiyor


ediluj

ben ekliyorum:))sıkıntıda olmadı..zaten ertesi gün hüpletiyor..yani tadında da değişiklik olmuyor demekki..


ediluj

tabiki aynı anneden olduğu sürece sorun yok gibime geliyor ben hepsini karıştırıyorum;))


taburcu

Sütleri birbirine karıştıracaksanız aynı ısıda olmaları gerekiyor. Saat 11:00'de iki göğsümü sağıyorum onu tek bir kapta dolaba koyuyorum. İkinci sağımı 15:30'da yapıyorum. Yine iki göğsümü sağıyorum. Bu sağımı da tek kapta dolaba koyuyorum. Korumalı çanta ve buz aküsüyle eve taşıyorum. Evde büyük biberona aktarıyorum her iki kaptaki sütü. Ertesi gün bakıcı 2-3 kerede veriyor sağdıklarımı. Cam bir kap yerine süt saklama kaplarını öneririm. Karadeniz Teknik Üniversitesinin bir araştırma sonucuna göre anne sütündeki bazı yararlı maddeler cama tutunuyormuş. Böylece kayıp olduğu görülmüş. Google arasanız vardı o döküman.  Bona

ediluj nasıl bir sıkıntı göstergesi olmalı sence? merakımdan soruyorum..

anne sütü hassas bir konudur.. aynı ısıda olmaları gerekir ekleyeceğiniz sütlerin , taburcu çok güzel anlatmış zaten..
eve taşırken de mutlaka buzlukla beraber taşımalısınız...
googlada daha detaylı araştırabilirsiniz yada en güzeli doktorunuza sorarsanız zaten Size detaylı anlatacaktır..


ediluj

Biraz hızlı cevaplamışşım oyuzden yanlış anlaşıldım.Yoksa herkesin dediğine birebir katılıyorum.Ben oda sıcaklığında tutulacak diye anladığım için karıştırabilirsin demiştim.10-13 arasında 3 saat var..3 saatta oda ısında rahatlıkla durabilir.Aynı ısıda olursa sorun olmuyor diye okudum bir çok makalede sonuçta her işyerinde saklamak için uygun koşullar olmayabilir. Ama arkadasların dediği gibi cam kavanozun anne sütü saklamak için ideal ortam değil besin değeri d üşmekteymiş.


Narslana

Aynı gün sağmış süt birleşebilir. Aynı ısı olursa daha iyi. Sonra da bu birleşmiş süt buzluğa koyabilirsiniz. Hatta bir kaç gün buzdolabinda saklayabilirsiniz, ondan sonra buzluğa koyabilirsiniz. 

Buzluktaki sütüne taze süt eklenmez.
Natalya Arslanturk
LLL Türkiyebebegimoldu

Merhaba,
Çok güzel cevaplar gelmiş zaten.
Beni tavsiyem size Via Kaplardan edinip içine sağmanız olur.

Süt saklama poşetleri de iyi ancak Via Kaplar kullanım olarak cok daha pratik.
Süt saklama poşetlerinde anne sütünün yağlı kısmı sıvanıp kalabiliyor ve bence en değerli kısmı ziyan oluyor. Bir de stoklaması çok pratik degil.

Via kapların ise üzerine tarih atabiliyor, stoklarken vidalı kapakları sayesinde ust uste yığabilirsiniz. Çantada, dolapta, buzlukta çok az yer kaplıyor. Bebeğiniz katılara geçince de içine tarhanasını, meyve püresini koyabilirsiniz. Bebeginizin kac ml yediginin takibini de kolayca yapabilirsiniz.
Hatta pompanız Aventse, bir adaptör yardımı ile direkt Via Kaplara sağabilir ve başlık takıp biberon gibi verebilirsiniz. Burada detayını anlatmıştım.

Aynı sağma seansında aynı memeden gelen sütü birleştirir, sonraki sağımları diğer via kaplara yaparsanız daha doğru olur. Eve taşıma için de Avent'in Therma Bag'i şahane bir üründür.

Umarım yardımcı olabilmisimdir.

Avent Annesi Muge
 


pinar0679

verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ederim.


Cevaplamak için Üye ol