Oğlumdan 2 gün ayrı kalmak / fikirleriniz neler?

tunayd soruyor: 10

Hafta sonu eşimle 2 günlüğüne Almanya'ya tatile gidiyoruz

Oğlumu ananesi ve dedesine bırakmak istiyorum çünkü

-Oğlum biraz hasta,burnu akıyor öksürüyor,ilaç kullanıyor

-Almanya gündüz 9 derece İzmir ise şu an 20 derece,hava değişimi çok fazla olacak

-uçağımız sabaha karşı,çocuk çok hırpalanacak

-bizde 2 sene sonra iilk kez karı koca başbaşa bir hafta sonu geçirebileceğiz

-1 hafta önce memeyi bıraktı artık emmiyor,gece biberondan süt içerek uyuyor,gece de pek kalkmıyor

bir yandan bırakmak istemiyorum çünkü oğluma ben bakıyorum hiç ayrı kalmadık onu çok özlerim o da beni...gündüzleri çok güzel oyalarlar ama gece kalkarsa nasıl olacak?

ne dersiniz? böyle bir tecrübe yaşayanlar pişman oldular mı? iyi ki bırakmışız mı dediniz pişman mı oldunuz? (dr umuza sordum, bence bırak çocuğı hırpalama 2 günde travma yaşamaz çocuk dedi)

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


aakin

ben hasta olduğumda bir gece annem bakmıştı sorun olmamıştı ama gündüz görmüştü beni. 2 gün sorun olmaz inşallah. siz de moral depolayıp dönersiniz enerjiniz ona daha iyi gelir. iyi eğlenceler :)


dilekdeniz

Yaklaşık 5 ay önce bizde 2 gece 3 gün bırakıp tatil yaptık kendi evimde annem ve babam baktılar hiç sorun olmadı bence bırakılabilir. 2 gece çok uzun bir zaman değil gerçi tatilde çok rahat ettik mi hayır:) çünkü aklımız hep evdeydi acaba nasıl diye hep merak ettik veya sürekli oğluşumuzdan konuşmaktan çok da baş başa vakit geçirmiş olmadık:) yine de iyi gelmişti. Bizim bir avantajımızda antalya da oturduğumuz için kemer de tatil yapmış olmamızdı mesafe yakın olduğu için acil bir durumda hemen evde olabilirdik. Çok da endişe etmeyin keyfini çıkarın.


tunayd

moral verdiniz kızlar

ilk ayrı kalan benim çocuğum değil ya:)


fistikcik

Siz kararınızı vermişsiniz, bu yüzden yorumum sizden çok bu soruyu okuyacak başka annelere yönelik.
Memeden kesme, uyku eğitimi, tuvalet eğitimi gibi bebeğin hayatında dönüm noktası teşkil edecek büyük değişikliklerin seyahat, hastalık ya da anneden ayrı kalma gibi durumlarla aynı zamanda yapılması önerilmez. Bebeğin hayatında bu kadar önemli bir değişiklik olurken diğer unsurların ona güven vermesi gereklidir. (Hastalık sırasında bebeğin annesini -ve memeyi- daha çok yakınında isteyeceği de ayrı bir konu). Yukarıdaki soruda neredeyse tüm değişiklikler bir araya gelmiş : bebek hem hasta, hem memeden daha bir hafta önce ayrılmış, hem de annesi (ya da kendisi) seyahate gidecek... Böyle bir durumda seyahati ertelemek ve daha sonra gideceğiniz zaman bebeği de yanınıza almak en doğrusudur.


_cereninannesi_

Şahsen böyle bir durumu daha önce hiç yaşamadım. Kızım olmadan hiçbir yere gitmedim. Karı koca başbaşa taile gitmek tabii ki en doğal hakkınız ancak bebeğin biraz hasta olması, memeden yeni ayrılmış olması gibi faktörler biraz düşündürdü. Ama arkadaşaların da dediği gibi siz kararınızı vermişsiniz.

Ben 2 hafta tr.de tatil yaptım daha yeni döndüm. 2 hafta boyunca heryerde birlikteydik, arabyala istanbul-ankara-izmir arasında şehirlerarası yolculuk bile yaptık. Uçağa bindi, arabayla gezdi. İnanılmaz bir büyüme atağı geçirdi. Bunları neden yazıyorum?Bebekle de yurt dışına gidilebilir, anneanneye de bırakılabilir. çok dert etmeyin. rahat olun.2 günün keyfini çıkarın

 tunayd

aylar öncesinden uçak biletleri ve otel paraları ödenmiş,iptal edilemeyen türden ,10 kişilik grup organize edilmiş olmasaydı elbet iptal ederdim ancak bu kadar hazırlık ve ödenen paradan sonra gitmemek bana fazla bebek bağımlı bir anne olacakmışım gibi geliyor,yani biraz sağlıksız bir psikoloji gibi geliyor. Bu arada söylemeyi unuttum azı dişlerini de çıkarıyor :) 


tunayd

ben de çocukla rahatlıkla yurt dışına gidebileceğimi düşünüyorum beni düşündüren şey nezle olan ve bağışıklık sistemi şu dönemde hassas olan bir çocuğu 10-15 derece soğuk bir yere götürüp iyice hasta etmek


asyaperi

bencede bazı seylerı cok ınce dusunuyoruz bız yenı anneler cocuk psıkolojısı tabıkı onemlı onlar bızım ıcın cok degerlı ama bu herseyede travma olayı bana artık ınandırıcı gelmıyor acıkcası sonucta gıdecegınız sure cok kısa bırakacagınız ınsanlar anneanne ve dede emanet toruna gozlerı gıbı bakacaklardır ıkı gunde heralde cocugunuzda agır bır travma gecırıp kafayı usutmez:):) en fazla ıkı gun anneden ayrı kalan her cocuk gıbı dondukten sonra bır hafta on gun dıbınızden ayrılmaz zaten suanda oyle yasamıyormuyuz bence gıdın ve esınızle basbasa olmanın tadını cıkarın gecede uyanırsa dedesıyle anneannesı ayakta sallar carsafta sallar en olmadı ıkı gun bır kac saat az uyur bukdr basıt yanı gıderken gıydıgınız bır tsortu bırakın anneaneye yatarken yanına koysun kokunuz kalır onla sevdıgı bır kac oyuncagını bırakın ve tatılın keyfını cıkarınchroma

Bir sorun olmayacağını düşünenlerdenim ben de. Tahminimce büyükannesi ve dedesi gül gibi bakacaklardır Çınar'a 2 gün. Ama yola çıkmadan evvel kısa bir süre gideceğinizi ve geri geleceğinizi bir kaç kez söyleyin ona. Belli etmeseler de bal gibi anlıyorlar söylenen  herşeyi bu veletler :)
Ben de bir kaç ay evvel 4 günlüğüne yurtdışına çıkmak zorunda kalmıştım iş nedeniyle. ilk gece biraz ağlamış anne diye onun dışında bir problem yaşamamıştık.
Sabiha Paktuna Keskin bile kızını 3 yaşındayken bırakıp 1 yıllığına Amerika'ya gitmiş okul sebebiyle.


chroma

Uzun süreli gitseniz Çınar'ı da götürmenizi önerirdim ama, haklısınız, 2 gün için bebeğe o eziyeti çektirmeye değmez.Cevaplamak için Üye ol