3 aylık bebekle tatil

happymom soruyor: 10

merhaba,

bebeğim henüz doğmadan bize bir sürpriz yaptı. Onun için yaptığımız bir alışveriş sonrasında avm nin tatil çekilişine katıldık ve temmuz başında prag' a 3 gece 4 günlük bir tatil  kazandık. Tabi endişelerim var çok küçük olacak sağlığını ve düzenini bozarmıyız ? vize filan da gerekeceği için biran önce karar vermek gerekiyor. Başlamasak mı bu tatil işine diyorum ama gönlümde gitmekten yana :)sizinde fikirlerinizi alabilirmiyim ?tşk.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


_Sezin_

Biz yurt dısı değil ama yurt icinde tatil yaptık oğlum 3 aylikken hiç zorlanmadık. Anne sutu alıyordu mama-çorba derdi yoktu. Emeklemiyordu pusetinde gezdi durdu bizimle. Çok eğlendik. Bence kaçırmayın.


zehra

Oglum 2 aylikken abd-turkiye seyahatimiz olmustu.uzun ucak yolculugu disinda bir sIkinti olmamisti. Bence de kacmaz. Prag temmuzda da serin olabiliyor yalniz, ona gore tedarikli olursaniz bence sorunsuz gecer.


seyma_eymen

bencede kaçırmayın oğlum üç aylık şimdi,doğduğunda çok küçük olmasına rağmen ele avuca geliyor artık tatil olsa hiç kaçırmam giderim şanslı bebekmiş:)


jildando

bencede kaçırmayın, kızım 40 ına girdiğinde tatildeydi. 0-6 ay arası, heleki havalarda guzelse, tatil yapmak için en kolay donem. Portbebeniz varsa, yatak hep yanınızda demektir. Emziriyorsanız, mama da hep yanınızda demektir. Zaten daha oturmaya bile baslamadıkları bir yas. Evde de ya kucakta, ya yatakta ya da oyun halısında olacak. Aynısını tatilde de yapabilirsiniz, oyun halısı olarakta, sabahları dolaşmaya çıkmadan once otel odasındaki yatakta oynarsınız o da cozulur . Bol kıyafet, bol bez, bol ıslak mendil, tamamdır başka şeye ihtiyacınız yok.
Yalnız vize alırken bebeğe de almanız gerekecek onu unutmayın.


Bona

süper bir fırsat bence , çok şanslısınız :) atın bebek arabasına doya doya gezin..hele bir de sadece anne sütü alırsa , yeme de yanında yat olur :)ra_she_de

ne güzel şanslı bir bebek :)) anne sütüyle beslenirse hiç problem olmaz yolculukta da uyursa süper olur :)) iyi tatiller şimdiden


nisa06

biz de o kadarken kuşadasına gitmiştik.hiçbir sorun olmamıştı.sadece emdiği için de rahattık.


simal_elif

merhaba,
eger sadece anne sutu aliyorsa, sıkıntı cekmezsiniz.
mama kullaniyorsaniz da, yaninizda yetecek kadar mama goturmek kaydiyla yine yapabilirsiniz tatili.

yalniz, mart ayi, prag'da biraz soguktur.
bilginiz olsun.idilseda

Tebrikler, bence kesinlikle kaçırmayın derim, bebeğim şu anda 3 ay bir haftalık, gaz sıkıntısı bitti, uykusu nispeten düzene girdi, altı temiz karnı toksa ya mışıl mışıl uyur ya da etrafı izler keyifle.Temmuz Ağustos dönemi sanırım, Avrupa da yaz daha da rahat geçer, kesinlikle gidin derim.


ozlmarmylmz

kesinlikle kaçırmayın..anne sütü aldığı sürece yemek v.s. hiç sorun olmuyor.
bizde 3 aylıkken 1 hafta tatile gittik gayet güzeldi.dediğim gibi yemek sorun değil anne yanında sürekli hazır taze yemek:)havuz başında arabasının içinde uyudu...gece yolda olduğumuz içinde uyuyordu..ek gıdaya geçmeden gidin:)Cevaplamak için Üye ol