Soğuk algınlığı ve Katarin şurup acil görüşlerinizi almak istiyorum

Kayla soruyor: 5

Bebegine Katarin şurup veren oldu mu?yetiskinler için olanı bile çok ağır,doktorumuz verdi..tecrübelerinizi öğrenmek isterim....

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


CigdeM_eC

tşk ederim peditusun sedece başlangıc olarak kullanılıp devamnda tedavi edici olmadığını bilydm yanlş blyrm sanırım ama aynı değinzzgb ilk 2 gün peditustan sonra bugün balgamlı öksürmye başladı broşitten korkkarm bu öküsürül arada çok nadır olmakla derinden bi öksürük sanki kar üstnde yatrmşz..


seres_esra

bizde şu an var soğuk algınlığı ben hep kongest veririm burun tıkanıklığı için de senax sprey sıkıyorum burnuna


CigdeM_eC

ewwwweeeet tahmin ettiğim oldu dün kızımın hapşurmaları öksürmeleri artınca tamam dedm ben tek başına başa çıkamyccam zaten hisetiğim an götemelydm dr a..ve anneme işten izin alamadğim için dr a götrmesini rica ettim dr KATARIN VE SEKROL + ZYNEC VERMŞ sağlık ocağına ilaçları yazdrmaya gttğnde oradaki dr çocuk çok mu hasta cocuk AMERİCA DA BİLE BU ŞURUP YASAKLANDI demiş yani görüntüde evet bir grip başalngıcı var gb ve ben bunun bronşite çevirmesinden korktuğum için hemen dr gidelim demştm ama nie katarin verdiğne de pek anlam veremedm alerjik bi durum yaşamayız inşllh ilaç kullanımı sonunda..,


dilammm

 Öksürük kesici ve balgam sökücü olarak ballı limonun inanılmaz faydasını gördüm ben. Tabi bebeği uygun yaşta olanlar deneyebilir, doğal hem de. 1 tatlı kaşığı bala 3-4 damla limon sıkıyorsunuz. Bununla dönüşümlü olarak karadut pekmezi gerçekten işe yaradı bizde. Ihlamuru da ihmal etmemk lazım tabii. Yastığına da 2 damla cold mix damlatıp, illiadin pediatrik spreyle burnunu günde 1 ya da 2 defa temizlersek şifa oluyor çok şükür ilaçsız, şurupsuz. (teşekkürler Dr. Kadir Tuğcu:)


zmimoza

Kadir tuğcunun adını duyunca yazmadan geçemedim bende :) Ondan çok şey öğrendim.

Oğlum 4 yaşında..Bende burnu akmaya/tıkanmaya başladığın da hafif veya şiddetli bir öksürükte yani nezle /grip semptomlarını gördüğümde hemen başlarım bal-limon kürüne :)
Şöyle ki;yarım tatlı kaşığı bal  ve  7/8 damla limonu karıştırır şifa niyetine yediririm oğluma..Geceleri yatarken ayak altına vicks sürerim sabaha kadar rahatlatır uykusu bölünmez.
Kabuğunu soyduğum kuru soğanı 4'e bölüp üzerini incecik bir tülbentle kapatır koyarım oğluşun yatağına,çok kereler faydasını gördüm soğanın bu şekilde.
Ve bizim kurtarıcımız cold mix.Burnu tıkalıysa kıyafetine iki damla damlatırım,uyurken de yastığına..Eskiden okyanus suyu da damlatıyordum artık gerek kalmıyor cold mix ten sonra..
Dahası artık evimizde ateş düşürücü şuruptan öte bir ilaç girmiyor..Ateş düşürücüde önlem amaçlı artık her ateşi çıktığında ateş düşürücü kullanmamayı öğrendim.. 
Aferin,peditus,vs soğuk algınlığı adı altında satılıan hiç bir ilaca güvenmiyorum ben artık..Hele bütün sağlık ocaklarında peynir ekmek gibi satılan ventolin ve türevleri çok canımı sıkıyor.. 
Cevaplamak için Üye ol