Akman yuva

dilek80 soruyor: 5

Sevgili anneler. Doktorumuzun onerdigi Akman yuvayi dun gezdim, cok begendim. Fiziksel sartlari cok luks olmasa da cok sicak geldi ortam. Aksam is saati cikisinda ugradim, saolsunlar beklediler beni. Oglumda geldi, bir ogretmen onu nasil oyaladi inanamdim, normalde is cikisi yeni gelmisin birakmaz beni. Kresi cok begendim ancak ucret karistiriyor kafami 1.450 imis. Ocakta zam olma ihtimali varmis. BIrde ben kurumda calisiyorum, buranin kresi de 375 civari. Kurumun kresi tek katli, guzel ama tabiki bu ozel kreslerde anlatilan egitim sistemleri yok ve birde siniflar 20 kisilik. Birde mesala bu krese yavas yavs once 10 dakika, yarim saat derken cocugunu uzmeden baslatiyorlar. KUrumun kresibde 3 yarim gunden sonra tam gun basliyor, bu kadar ilgi alaka olur mu bilemiyorum. Ne dersiniz fikrinizi alabilir miyim, bu kadar ucrete deger mi? Kurumun kresine gelirse, burlikte servuste zaman gecirecegiz arti olarak.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


dilek80

Tesekkur ederim yanitiniz icin. Siz sectiniz mi kresinizi, yakin yerlerde oturuyoruz sanirim


kayaveannesi

merhaba Dilek, bizim de yavaş yavaş kreş vaktimiz geliyor..smmm06 ya katılıyorum ben de, Kaya yı da ank.ünv. kreşine göndermeyi düşünüyorum.. hem ücreti hem de güvenilirliği ve kontrol mekanizması daha iyi geliyor bana...bakalım, hayırlısı... sevgiler selamlarmaviboncukk

İyi bir kreş için 1459 tl normal fiyat zaten. Bakıcıyada aynı ücreti ödüyoruz aşağı yukarı. Kreşe başlayıncada bütçeden çıkacak olan rakam yine o ölçüde olacak. Dev..de çalışmış biri olarak kurum kreşi bana uymaz zira yiyecek içeçek bile beklentimi ve çocuğuma sunduğum şartları karşılamaz. Karar sizin, bütçe sizin..


maviboncukk

Özelde öğrenciyi ve veliyi memnun etmek için daha afzla çaba sarf ediliyor. Dev,de salla başını nasılsa maaaş geliyor, mesai dolduralım politikası geçerli. Karar sizin..


kayaveannesi

sanırım devleten devlete fark var maviboncukk, şartları değerlendirmeden ön yargılı olmamak lazım.. kaldı ki her özel kreş te birbirinden farklı.. mesela ben ank. ünv. uygulama anaokulunu düşünüyorum, ve bu kurumun başındaki kişiden ötürü her konuda ne kadar titizlendiklerini de biliyorum..dev. diyerek küçümsemek doğru olmaz...istisnalardan bahsetmiyorum tabiki, her yerde var:) artı-eksi tüm yönlerini düşünün siz dilek..:)
Cevaplamak için Üye ol