çayyolu ümitköy civarında anaokulu ve kreş tavsiyesi

inlovewith soruyor: 4

Merhaba arkadaşlar,

34 aylık bir oğlum var. Çayyolu Ümitköy civarında anaokulu veya kreş arıyoruz. Bir aylık bir kreş tecrübemiz oldu ama belirli sebeplerden dolayı devam etmedik. 
Yorumlarınızı bekliyorum.
Sevgiler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


minokko

Ben Ankarada oturduğum dönemde kızımı Küçük şeyler Beysukent'e,Us Anaokulu'na ve Uçan Balon Anaokulu'na gönderdim.Beysukent Küçükşeyler in sahibi Sinem Hanım,çok dikkatli,çocuklara çok önem veren bir insandır.Gözüm kapalı Sinem Hanıma çocuğumu tavsiye ederim.Oradan ayrılmamın sebebi öğretmen değişikliği oldu.Us anaokuluna hiç ısınamadık.Kızım da ben de.Toplantı yapmak için çocukları uyku odasında dinlendirdikleri gün benim için dönüm noktası oldu.Uçan balonun sahibi Başak hanım harika bir insandır.Okul tertemizdir her zaman.Alışverişini belli yerlerden yapar.Genel olarak en çok memnun kaldığım yer Uçan Balon.Konut2 ye yakın.


peril2010

Merhaba, ben de başta kötü bir tecrübe yaşadığımdan ve orayı bırakıp birkaç ay boyu kreş araştırdığımdan az çok fikir sahibi oldum. Çocuğum henüz 2 yaşını doldurmadığından çok büyük kreşleri tercih etmedim ilk etapta ve daha butik bir yer olursa daha iyi ilgileneceklerini düşündüm. Bunun için de Park caddesinin o taraflarda olan Fertelli Çocuk Akademisine başladık. İlk görüşmeye gittiğimizde müdür Münevver hanımla tanıştık. İki kızı ile birlikte yürütüyorlar. Münevver hanım çok konuşan bir kadın. Bunun ne önemi var diyebilirsiniz; ben de başta öyle düşünmüştüm ama o kadar çok konuşuyor ve sizi istediği gibi yönlendiriyor ki sizin kendinizi ifade etmenize izin vermiyor, çocuğunuzla ilgili bir şey sorduğunuzda olayı çok güzel bir şekilde manipüle edip kendi istediği yöne doğru yönlendiriyor. Öğretmenle birebir iletişimde olmanıza hiçbir şekilde izin verilmiyor daima onlar varken ve onların kontrolü altında iletişim kurabiliyorsunuz. 

Yemek konusunda hep kapalılar, güya menü çıkarıyorlar ama menüye uymuyorlar. Ayrıca çok fazla hazır yiyecek tükettiriyorlar çocuklara. Hazır kurabiyeden, çokoprense abuk subuk şeyler veriyorlar ikindi kahvaltısı veya ara öğün niyetine. Yoğurdu kendileri yaptıklarını söylüyorlar ama uzun ömürlü yoğurt kullanıyorlar, günlük süt alıyoruz diyorlar ama uzun ömürlü süt kullanıyorlar. Bizde hiçbir çocuk hasta değil çünkü her gün kemik suyuna çorba içiriyoruz çocuklara diyorlar sanki dünyadaki bütün hastalıkların çözümü kemik suyuna çorbaymışçasına. Bir şey rica ettiğinizde, bir durum belirttiğinizde veya bir rahatsızlığınız olduğunda size ya akıl öğretmeye çalışıyorlar ya da savunmaya geçip tartışmaya kadar taşıyabiliyorlar durumu. Agresif bir tutumları var. Öğrenciyi almaya geldiğinde  veliyi içeri almayıp kışın soğukta bekletip üzerine de kapıyı kapatıyorlar. (içeri soğuk giriyormuş!) Ama belki de en önemlisi çocukla ilgili ne bir gelişim değerlendirmesi yapıyorlar, ne size sorular soruyorlar ne de iyi bir şey paylaşıyorlar. 

Bu Fertelli Çocuk Akademisi ile yaşadığımız berbat tecrübenin arkasından baya uzun araştırma sürecine girdik. Yaşamkent tarafında Aşama ile görüştük. Orasının da kurucuları Anne-kız olunca biraz negatif geldi açıkçası ve kendi odalarında dahi olsa sigara içilmesi rahatsız etti. Ona çok yakın olan İlk yaşam ile görüştük çok da olumlu etki aldık ancak yeri biraz bizim iş güzergahımıza ters olduğundan vazgeçtik. Minik Devler de güzel ancak orada da kadro yetersiz geldi bana ve her şeyi (yemek,temizlik gibi)  kurucusınun yapıyor olması çok hoşuma gitmedi açıkçası. 

Arnis, Kidsland, ips, tad ve arte gibi büyük okullarla görüştük. Aslında Tad ı çok istedik ama yeni kayıt alınmıyordu. En sonunda Arte de karar kıldık. Henüz yeni ama şimdilik memnunuz, önceki yaşadıklarımızı anlatınca başka öğrencilerinde de daha önce benzer durumları Fertelliyle yaşadıklarını anlattılar. 

Okul işi çok zormuş gerçekten özellikle de çocuğunuz ufaksa ve kendini ifade edemiyorsa. 


Crescent_

@peril2010 Fertelli de sizin yaşadıklarınız doğrulayan kısa bir deneyimim oldu.  sahibesi ve kızıyla bir kaç sene önce bir panayırda stand kurduklarında konuşmuştum. Beslenmeyle ilgili sorularım olmuştu. Sizin talebiniz doğrultusunda istediğinizi zaten yaptıklarını söylüyorlar abarta abata, "kesinlikle katkı maddesi içeren hazır gıdalar kullanmıyoruz, tüm gıdaları organik alıyoruz"  gibi şeyler söylemişlerdi, güven vermemişlerdi. Organik in anlamını bilmiyorlar herhalde demiştim. Sonra kreşi gezip gören bir arkadasımdan kreşin çok yakınında cep telefonu baz istasyonu (yada enerji nakil hattı.. hangisiydi hatırayamadım şimdi) olduğunu duymuştum.  


peril2010

@crescent_ daha anlatacak o kadar çok olumsuzluk var ki Fertelli çocuk akademisi hakkında konuşmakla bitmez... tek dileğim insanlar uyanırlar da böyle işbilmezlere çocuklarını teslim etmezler. Cevaplamak için Üye ol